Alt Coin

12 Yaşındaki NFT ve Kripto Para Milyonerinden Tavsiyeler!

Benyamin Ahmed, babasının arkadaşlarından birinin 27 bin dolara (20 bin sterlin) bit NFT’yi satın aldığını duyduktan sonra Non Fungible Token (NFT) işine girmeye karar verdi. Benyamin Ahmed, “Bir JPEG’e bu kadar çok para harcamaya istekli olmasına anında hayran oldum” diyor. Küçük milyonerin kripto para ve NFT’lere ait değerlendirmelerini ve tavsiyelerini Kriptokoin.com okuyucuları için derledik.

Kripto para piyasası ile nasıl tanıştı?

Benyamin Ahmed küçük yaştan beri kodlama öğreniyordu ve NFT’lerin nasıl yapıldığını ve bunların nasıl alınıp satıldığını araştırmaya başladı. Benyamin, online pazar yeri OpenSea üzerinden satmaya çalıştığı 40 Minecraft temalı karakterden oluşan bir NFT koleksiyonu yapmaya başladı. Ne yazık ki, bu birinci teşebbüste başarısı oldu. Lakin Benyamin, tecrübenin kendisine NFT alanı ve OpenSea’nin nasıl çalıştığı hakkında çok şey öğrettiğini söylüyor. Tekrar de büyük çıkışını ‘Weird Whales’ NFT’lerinin lansmanı ile elde etti.

Kuzey Londra’dan Benyamin, Twitter’da NFT’lerle ilgilenen bir radyologla nasıl karşılaştığını anlattı. Kendisiyle pikselli balinalar etrafında temalı kendi NFT koleksiyonunu oluşturmasına müsaade veren bir senaryo paylaştı: “Bunu nasıl yapabildiğime dair Twitter’da bir bahis açtım ve yalnızca 50 takipçim olmasına karşın mevzu havaya uçtu, viral oldu. Sanırım tahminen de tanıştığım bu radyolog üzere büyük NFT influencer’lar onu retweetledi ve birçok insan bu balinaları satın aldı, onları Twitter’da gösterdi ve beşerler öykümle irtibat kurdu.”

Birinci satış dokuz saat içinde tükendi ve Benyamin’e 160 bin dolar (118,91 bin sterlin) kaldı. Şu anda banka hesabı yok ve tüm geliri kripto para ünitesinde tutuyor. Benyamin şu ana kadar NFT’lerde ve kripto yatırımlarında 1 milyon doların (740 bin sterlin) üzerinde para kazandı. Benyamin’e kodlamayı öğreten babası Imran Ahmed, bunu “en büyük koşuşturmalardan biri” olarak nitelendiriyor. Imran Ahmed, “Benden biraz bilgi aldı, sonra gitti ve OpenSea’yi şahsen dürttü ve sonra Güney Afrika’dan bu radyologla tanıştı. O benim arkadaşım değil, onunla lakin koleksiyon viral hale geldikten ve çok para kazandıktan sonra tanıştım” açıklamasını yapıyor.

Benyamin Ahmed: Topluluk NFT’lerde başarılı olmanın anahtarı

Benyamin Ahmed, “Benimki yalnızca yaşım nedeniyle viral oldu, lakin hakikaten yeterli performans gösteren başka tüm kusursuz NFT koleksiyonlarına bakarsanız, artlarında onları desteklemeye hazır güçlü bir topluluk oluşturdular” diyor.

Küçük yaşlardan itibaren kodlamayla ilgilenen Benyamin, artık başka gençleri finansal teknolojide (FinTech) çalışmayı keşfetmeye teşvik etmeyi umuyor. Parayı online kurslar, iş tecrübesi ve sanal stajlar oluşturmak için kullanarak kurumsal sponsorlara bir NFT koleksiyonu yayınlamak için Work in Fintech kümesiyle birlikte çalışıyor.

Bu yıl Benyamin, Pembroke College Oxford’da tecrübelerini detaylarıyla anlatan bir konuk konferansı veren en genç kişi oldu. Konuşmadan sonra, aktiflik organizatörü Benyamin ile temasa geçti ve daha sonra birçok kişinin kendisine ulaşıp bunun farkında bile olmadıklarını ve daha fazla araştırma yapacaklarını söyledi. Birkaç sınıf arkadaşı NFT’lere ilgi duysa da, Benyamin gelecekte kripto para ünitelerinin ve varlıkların genç yaşlardan itibaren öğretileceğini kestirim ediyor.

“Genç jenerasyonlar, değişimi yönlendirmeye yardımcı olacak”

İmran Ahmed, “Size yüzde beş getiri sağlayan pay senetlerine ve pay senetlerine yatırım yapmak istemiyorlar. Borsaya yatırım yaptığımızda çoklukla masadaki son para biz oluruz. Başlangıçta melek yatırımcılar dahil olur, VC (girişim sermayesi) yatırımcıları dahil olur ve tüm riski alırlar fakat tüm karı da alırlar, meğer kripto bunu bilakis çevirir” diyor.

Benyamin, NFT yaratıcıları olacağı için “Online olarak öğrendiğim birçok kaynak var, kripto, Web3, NFT’ler hakkında inanılmaz görüntüler var. Her vakit sevdiğinizi yapın ve oburunun yaptığını taklit etmeye çalışmayın” tavsiyesinde bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.