Bitcoin

2 Analist Açıkladı: Bitcoin, ETH ve Altcoinlerde Sırada Ne Var?

Yakından takip edilen Cred takma isimli bir kripto analisti, önde gelen dijital varlıklar Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) yükseliş hareketleri gösterdiğini lakin artık kritik direnç düzeyleriyle karşı karşıya olduğunu söylüyor. Öte yandan geniş çapta takip edilen bir kripto analisti olan Justin Bennett’e nazaran önder kripto para Bitcoin (BTC) ve öncü altcoin Ethereum (ETH) çıkışlar için hazırlanıyor. Ayrıntılar Kriptokoin.com‘da.

ETH ve öbür altcoin projelerinde durum

Cred, Bitcoin’in takviyeden dirence geçerken potansiyel olarak 38.000 ila 40.000 dolar ortasında geri çekebileceğini söylüyor. Bitcoin/Dolar, 40.000 dolarlık orta-yüksek alanda çoklu vakit dilimi direncine yaklaşıyor. Tıpkı düşük-orta 30.000 dolarda çok fazla dayanak çakışması olduğu üzere, orta-yüksek 40.000 dolarda direnç çakışması var. Analiste nazaran spesifik olarak, 46.000-47.000 dolar, aylık aralığın orta noktasıdır. Son olarak, vakit zaman incelediğimiz yavaş hareket eden trend ölçümlerinin tümü 50.000 dolar civarında kümeleniyor. ETH, 3.050 ila 3.310 dolar düzeyini yine test ederken, Cred ayrıyeten kripto varlığın bu fiyat noktasından ayrıldığı yahut bu fiyat noktasından sıçradığı durumlar için potansiyel fiyat amaçlarını de veriyor. Analist diyor ki:

ETH 3.050-3.310 dolara geri çekilirse, günlük vakit diliminde 2.700 dolarda makul bir yüksek düşük alan bulunabilir. Fakat bu türlü bir geri çekilme düzeyinin devam etmesi için eğilimin çok güçlü olması gerekir. Aksi takdirde gözümüz, test edilmemiş düşük düzey olan 1.900 dolara çekilecek.

Öte yandan analist Bennett’e nazaran Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) çıkış için hazırlanıyor. Analist Bitcoin’in büyük bir geri dönüşün eşiğinde olduğunu söylüyor. Analist, “Şu anda bilakis dönmenin şekillenmesinin birinci adımına sahibiz. Hacim artmaya başladığı için ikinci adıma geçmeden evvel burada hacim hakkında da konuşmak istiyorum. Bugün hacmin bu eğilimi kırmaya başladığını görüyoruz” diyor. Bennett, BTC’nin RSI trend çizgisinden kırılmasının, Bitcoin’in aykırı kırılmasının bir adımı olduğunu söylüyor. Bennett ayrıyeten önde gelen akıllı mukavele platformu Ethereum için yaklaşan bir çıkış öngörüyor. Analist husus hakkında “ETH çıkışa gidiyor. Teyit etmek için 3.256 dolar üzerinde bir günlük kapanışa gereksinim var” görüşünde. Ethereum şu anda Bennett’in ETH için günlük yakın gayesinin çabucak altında 3.210.89 dolardan süreç görüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.