Bitcoin

2 Analist Bitcoin, Ethereum ve Algorand İçin Sıradakini Açıkladı!

Bitcoin 38 bin dolar civarında süreç görürken, RSI çok satım bölgesine yaklaştı. Altcoin piyasası da son günlerde hayli dingin ve geçen haftadan bu yana ölçülü dalgalanmalar dışında sert düşüş olmadı. Bu yazıda, tanınan Twitter ve Youtube analistlerinin Bitcoin, Ethereum ve Algorand varsayımlarına göz atalım.

BTC, ETH ve Algorand (ALGO) tahlilleri

En son Youtube görüntüsünde Benjamin Cowen, Ethereum’un (ETH) ATH düzeyi 4.865 dolara ne vakit geri dönebileceğine dair iddialarını paylaştı. Analist, Ethereum’un 2021’in başından bu yana 2.000 ila 4.000 dolar ortasında geniş bir aralıkta süreç gördüğünü hatırlattı. Cowen, mevcut konsolidasyonunun sıra dışı olmadığını savunuyor:

Ayrıyeten, bu dalgalanmaların, yaklaşık bir yılda 40 kat getiri sağlayabilen bir varlık sınıfı için inanılmaz derecede olağan olduğunu da unutmamalısınız. Bir yılda 40x mümkünse ve bir mühlet konsolide etmemiz gerekiyorsa, birçok vakit bu konsolidasyon kademeleri sürebilir.

Kriptokoin.com olarak tahlillerini paylaştığımız Cowen, Ethereum’un yaklaşık 100 dolardan 4.000 doların üzerine çıktığı Mart 2020’den Mayıs 2021’e kadar Ethereum’un büyük rallisine atıfta bulunuyor. Analist ayrıyeten, Ethereum’un mevcut fiyat hareketinin, ikinci en büyük kripto paranın da parabolik bir dalgalanmayı ateşlemeden evvel neredeyse bir yıl konsolide ettiği 2016’daki piyasa yapısına benzediğini söylüyor. Önümüzdeki periyot için bir yol haritası olarak Ethereum’un 2016 piyasa yapısını kullanan Cowen, 2022’nin birinci yarısı sona ermeden evvel ETH’nin tüm vakitlerin en yüksek düzeyine bir ralli öngörüyor.

Przybysz, 100 bin dolar kestirimini paylaştı

Sıradaki analist Forrest Przybysz, Bitcoin’in bu yıl bu boğa piyasasında 102.000 dolara ulaşacağını düşünüyor. Kritik düzeyler olarak 30 ve ATH 69 bin dolar ortasında şu düzeyleri belirliyor:

Ortalama geri dönüş çizgisi yaklaşık 50 dolar dolar ve talep katmanı 30 ile 25 bin dolar ortasında. Bitcoin’i 25.000 dolarda göremeyeceğiz. 31.000 doların altına bile düşmedik.

Ethereum’da göz atan kripto analisti, projenin bir sonraki düzeylerini görmek için ETH 2.0‘ın durumunu tartışıyor:

Bu tabloya (yukarıda) baktığınızda, şu anda çok üzerinde olduğumuz birikim bölgesini (1,881 dolar) göreceksiniz. Ortalama geri dönüş yaklaşık 3.760 dolar. Ve çok genişleme yaklaşık 7.500 dolar. 2021’in tamamını ETH 2.0 hakkında konuşarak geçirdik, bu artık geçmişte kaldı. Pek çok insan konsensus sisteminin 2023’e kadar hazır olmayacağını düşünüyor. Gördüğümüz üzere, biz ilerledikçe para çıkışları, itimat eksikliği ve paranın başka varlıklara akması bunu yansıtıyor.

Przybysz, Algorand (ALGO)’ı da yakından takip ediyor

Listenin sonuncusu açık kaynaklı Blockchain ağı Algorand (ALGO). Tanınmış finans medyası The Motley Fool’un Algorand’ın 2022’nin Solana’sı (SOL) olacağı teziyle ilgili olarak, analist kuşkucu olmaya devam ediyor:

Algorand’ın son 12 aylık grafiğine baktığımızda, yatay ilerliyor. Temelde bir yıl evvel olduğu yer. Bu, koca bir yılı kaybetmek için asla güzele işaret değil.

ALGO üzere altcoin projeleriyle ilgili olarak, Przybysz şu sonuca varıyor:

Evet, kimileri iki katına çıkabilir, fakat bu yıl iki katından fazlasını istiyoruz, aradığımız şey bu. Üçlü ile başlıyoruz. Sahip olduğumuz geri çekilmeyi de göz önünde bulundurursak, bir sürü üçlü bulmak çok kolay olmalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.