Bitcoin

2 Analist, Bitcoin İçin Sıradaki Seviyeyi Açıkladı!

Bitcoin (BTC) fiyatı 40 bin doların altında dalgalanmaya devam ediyor. Fed liderin dün geceki konuşmaları eşliğinde kripto para piyasasında hareketlilik başladı. Piyasa geneli 27 Ocak’ı çift hanelere ulaşmayan düşüşlerle geçirdi. Önümüzdeki kritik teknik düzeyler için analistlerin iddialarına göz atalım. Twitter’dan Micheal Van de Poppe birinci analistimiz…

Bitcoin 35.800 dolar direncini savunmaya hazırlanıyor

Yakın tarihli strateji oturumunda Micheal Van de Poppe, BTC’nin 90 günün en düşük düzeyi olan 32.990 dolardan sıçramasına karşın Bitcoin tabanının şimdi gelmediğine inandığını söyledi. Analist, açıklamalarında, Bitcoin’in şimdi kesin bir taban oluşturmadığını söylese de, BTC boğalarının hala bir rahatlama rallisini ateşleyebileceğinin altını çiziyor:

Bu durumda, BTC’de izlenmesi gereken düzey 35.800 dolar. Buradan sıçradık. Fakat bu etapta 36.500 doları kıramazsak, 34.000 dolar testi olası görünüyor… Bununla birlikte, 36.500 doların üzerine çıkıp bu 35.800 dolar düzeyini koruyorsak, bu üst taraflı ivmeyi artıracaktır.

Analistin sıçrama gayesine gelince, Van de Poppe Bitcoin’in 40.700 dolar direncine ulaşabileceğini söylüyor:

Bitcoin’in mükemmel hareketi. Serinin geri alınmasından sonra 38.000 dolar ve muhtemelen 40.700 dolar testi için hazır.

BTC, 24 Ocak’ta 33 bin dolara geriledi

Finans devi Fidelity’de makro stratejist olan Jurrien Timmer, yakın tarihli Twitter tahlillerinde, Bitcoin’in Kasım ayındaki ATH düzeyi 69.000 doların üzerine sabit bir formda düştükten sonra 40.000 dolarda kalmamasına şaşırdığını söyledi:

Glassnode Bitcoin’e hassas pay senedi sepeti şimdiden 2021’in en düşük düzeylerini çıkardı. Talep modelime ve on-chain dinamiklere dayanarak 40 bin doların taban olacağını düşünmüştüm, fakat 35 bin dolardayız.

Daha sonra, zayıf ellerin güçlü ellere teslim olduğu geçmiş eğilimlere atıfta bulunan Timmer, Bitcoin’in rotayı bilakis çevirme ve bir kere daha yükselme potansiyelini görüyor:

Bitcoin çoklukla üst ve aşağı istikametleri aşar, bu yüzden tahminen de burada olan tek şey bu. İşte zayıf ellerden güçlü ellere geçişi ölçen ‘varlık ayarlı uyku hali akışı’. Daha evvelki her düşüşü durduran aralıkta.

Analist, Bitcoin (BTC) arz ve talebiyle ilgili olarak şunları söylüyor:

Bitcoin ne kadar düşük düşerse, temel olarak o kadar düşük kıymetlenecek.

Timmer ayrıyeten Bitcoin-altın oranının “destek bölgesine geri döndüğünü ve trend çizgisinden 1,51 standart sapma olduğunu” vurguluyor.

Stratejist, son grafiğini “kısa vadeli momentumun artık bir yükseliş eğilimi gösterdiğinin” bir göstergesi olarak paylaşıyor.

Timmer, tahlilini, Bitcoin’in spekülatif pay senetlerinin de parçalandığını gören güçlü bir seyahat geçirmesine karşın, BTC’nin güçlü temellerinin bozulmadan kaldığını söyleyerek sonlandırıyor:

Bitcoin, şu anda borsanın daha spekülatif tarafını süpüren likidite fırtınasına açıkça yakalandı. Lakin kâr hedefi gütmeyen teknoloji pay senetlerinin tersine, Bitcoin muhtemelen vakitle daha cazip hale gelecek temel bir temele sahiptir. Artık likidite gelgiti geri dönüyor, temeller 2022’de her zamankinden daha kıymetli olmalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.