Bitcoin

2 Analist: Bitcoin’in Sıradaki Adımı Bu Seviyelere!

Bitcoin (BTC), eski dayanağı 40 bin dolar bölgesini test etmek üzere 33 bin dolar taban düzeyinden üst istikametli reaksiyon aldı. Önder kripto para ünitesi haftalık kazanımını %5’in üzerinde tutuyor ve analistlere nazaran yükseliş şiddetli geçecek. Bu yazıda, tanınan kripto analistleri Jason Pizzino ve Nicholas Merten’in BTC fiyat iddialarına göz atalım. Kriptokoin.com olarak analistlerin paylaşımlarını aktarıyoruz…

Jason Pizzino, yükselişin

Yakın tarihli tahlillerinde Jason Pizzino, Bitcoin 90 günün en düşük düzeyi 32.990 dolardan üst taraflı reaksiyon alırken, başkan kripto para ünitesi için ileride çok fazla direnç gördüğünü söyledi:

36.000 dolar bizim ana düzeyimiz. Balinaların birçoklarının bu düzeyler ortasında süreç yaptığı görülüyor: 36.000 ve şu anda 38.000 dolar, reddediliyor. Yani 38.000 doların üzerine çıkarsak yahut buradaki tepe 39.000 dolar civarındaysa, üstte çok fazla direnç var. Hemen çabucak her bin dolarda, bir çeşit takviye ve direnç olacak.

Bitcoin boğa beklentileri

Pizzino, 40 bin dolar direnci aşılsa bile devamının zorlayıcı olacağını düşünüyor:

10 Ocak’ta gerçekleşen taban seviyeyi görebilirsiniz, yani temelde yalnızca bu dönüm noktası için, bu düzeye yaklaşık 40.000 dolara geldi. 42.000 doların akabinde sırada 44.000 dolar var. Dolayısıyla bu tabanlardan çıkmak güç bir maç olacak.

Kısa ve orta vadede Pizzino, Bitcoin’in muhtemelen bir sonraki yükseliş beklentisiyle balinaların fonlarını BTC’ye yüklediği bir birikim devrine gireceğine inanıyor. Kripto strateji uzmanına nazaran birikim müddeti bazen bir yıl yahut daha fazla sürebiliyor. Bitcoin, uzun bir konsolidasyon devrine girme olasılığıyla birlikte ağır dirençlerle karşı karşıya kalırken, Pizzino, BTC’nin gerçekçi bir formda ATH düzeyine ne vakit ulaşabileceğini iddia ediyor.

Yılın birinci yarısında ATH düzeylerini göreceğimizi sanmıyorum. Belki bu yılın ikinci yarısında geç olabilir fakat daha yapacak çok tırmanışımız var.

Nicholas Merten, Fed siyasetlerin piyasayı etkilemeyeceğini düşünüyor

Kripto analisti Nicholas Merten, faiz oranlarındaki artışların Bitcoin (BTC) ve kripto para piyasasını öldürmesinin pek mümkün olmadığını söylüyor. Merten, 2015’te Fed faiz oranlarını artırdığında Bitcoin’in hala 500 doların altından 2018’de yaklaşık 20.000 dolara yükselmeyi başardığını belirtiyor:

BTC 500 dolarken, Fed’in faiz oranlarını artırmaya başladığı vakittir. Ve BTC 11.000 dolarken, Fed faiz oranlarını artırmayı bıraktığı vakittir. Fakat bu müddet zarfında Bitcoin, 477 dolardan 11.000 dolara kadar çıktı. Ve şayet nitekim o devirde sahip olduğu en yüksek fiyat potansiyelini düşünürsek, pratikte 20.000 dolara ulaştı. Böylelikle Bitcoin, bu mühlet zarfında yaklaşık 500 dolardan 20.000 dolara 40 kat daha fazla piyasa bedeli elde etti. Ve hala, Fed faiz oranlarını düşürmeye ve trendi bilakis çevirmeye başladığında, 11-12.000 dolar civarında oturuyordu.

Son olarak Merten, birçok analistin bilakis, mevcut faiz artışlarının kripto piyasaları için kesinlikle “kıyamet günü” manasına gelmediğini belirtiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.