Bitcoin

2 Analist: SHIB ve DOGE’u Unutun! Bu 4 Altcoin’e Bakın

Kripto para piyasasının köpek temalı coin ve token’leri 2021 boğa koşusunda en yüksek performanslardı. Dogecoin (DOGE), Tesla CEO’su Elon Musk’ın tweet’leri sayesinde patlarken, arzının yarısını Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’e armağan eden Shiba Inu (SHIB), süratle popülerleşti ve bir noktada birinci 10 kripto para ortasına katıldı. Fakat, kripto analistleri Katie Brockman ve Chris Neiger’e nazaran SHIB ve DOGE unutulmalı. Analistler uzun vade için bu 4 altcoin projesini pahalandırıyor.

SHIB ve DOGE’u geride bırakacak 4 altcoin

Analistlerin uzun vade garantilerinden birincisi Ethereum (ETH). Başkan altcoin projesi DeFi uygulamaları oluşturmak isteyen geliştiricilerin başvurabileceği bir teknoloji. DeFi’deki potansiyeline ek olarak, klâsik finans şirketleri de kendi kullanımları için Ethereum’u benimsiyor. Örneğin, Mastercard kısa müddet evvel iki şirketin “ticaretin geleceğini” inşa etmeye yardımcı olabilmesi için Ethereum kullanan bir yazılım şirketi ile iştirak kurdu ve Visa geçen yılın sonlarında kripto para ödemelerini direkt Ethereum Blockchain’de sürece dahil etmek için hizmetlerini genişletti.

Analist Katie Brockman’a nazaran Ethereum’da bahsedilecek başka avantajlar Blockchain’in daha etraf dostu geleceği. ETH 2.0 ile birlikte PoS’a geçişle Ethereum’un %99,95 daha az güç tüketmesi bekleniyor. Aynı vakitte, ETH saniyede 14 süreç suratından 100.000 süreç kapasitesine ulaşacak. Heyecanla beklenen güncellemeyle geliştiriciler ve kullanıcılar daha düşük süreç fiyatlarına kavuşuyor. Sonuç olarak, analistlere nazaran bu yıl, PoS yükseltmesine geçmeye devam ettiği için Ethereum büyük bir yükseliş kaydedebilir. 

Cardano (ADA), Solana (SOL) ve Avalanche (AVAX)

Katie Brockman’un listesinden Solana ve Avalanche 2021 birinci katman yıldızları. SOL, saniyede 65.000 süreç gerçekleştirebiliyor ve birebir vakitte dApp geliştiricileri ve NFT platformları Solana’yı tercih ediyor. Solana böylelikle en güçlü Ethereum rakibi olarak görülüyor. Analiste nazaran Ethereum yükseltmesi rakipleriyle farkını açabilirken, yüksek süreç süratiyle Solana, gelişimi için çokça alana sahip olacak. Başka yandan Avalanche (AVAX), kendi konsensus sistemini sunan ve 2020’de %3.000 kıymetlenen özgün birinci katman Blockchain’lerden biri. AVAX ayrıyeten, üstün akıllı kontrat yeteneklerine ve düşük maliyetlere sahip.

Son olarak, Chris Neiger listesinden Cardano (ADA), Bitcoin ve Ethereum’dan daha az bilinmesine karşın, hala piyasa bedeline nazaran en düzgün kripto para ünitelerinden biri ve şu anda neredeyse 40 milyar dolar ile altıncı sırada yer alıyor. Cardano hakkında merak uyandıran şey, piyasadaki en süratli Blockchain’lerden biri olabilmesi. Örneğin, şu anda Cardano, Ethereum’un en fazla 30 sürecine kıyasla saniyede 250 süreç gerçekleştirebiliyor. Kriptokoin.com olarak üzere Cardano ağı, yeteneklerini genişletmek için beş kademeli bir planın üçüncü basamağında. Bu genişleme bu yıl yahut 2023’te gerçekleşebilir ve tamamlandığında, analiste nazaran Ethereum için daha da büyük bir rakip haline gelecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.