Bitcoin

2 Analist Uyardı: Bitcoin Fiyatı Bu Düzeylere Düşebilir!

Analistlere nazaran, mümkün aşağı istikametli bir fitil ile Bitcoin fiyatı 44 bin dolara kadar düşürebilir. Bitcoin’in 28 Aralık’ta 48.000 doların altına düşmesinden evvel bir çift zirve oluşumu görülmesi, kimi analistlere yükseliş trendine devam etmeden evvel 44.000 dolara düşebileceğini düşündürüyor. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

Bitcoin fiyatı 44 dolara düşer mi?

Görünüşe nazaran, birçok kripto traderının umduğu yıl sonu rallisi 2022’ye kadar beklemek zorunda kalacak, zira Bitcoin (BTC) ayıları 28 Aralık’ta üstünlüğü ele geçirdi ve BTC fiyatını 48.000 dolardan takviyenin altına çekti. Bu son düzeltmenin ardındaki sebepler hakkında söylenenlere bir göz atıyoruz artık. Geri dönüş öncesinde düşüş eğilimi gösteren bir RSI ayrışması kelam konusu. Bitcoin fiyatı için yıl sonu düzeltmesinin teknik nedenlerine ait iç görü, düşüş eğilimini vurgulayan aşağıdaki grafiği yayınlayan opsiyon traderı ve takma isimli Twitter kullanıcısı John Wick tarafından sunuldu. Kripto analisti Wick’in hususa ait açıklamaları şu formda:

Ayı RSI ayrışmasıyla açıkça tanımlanan bir çift zirve oluşturduk. RSI düşüş eğilimindeyken fiyat hareketinin nasıl arttığına dikkat edin. Ayrıyeten aşağı istikametli bir Alpha Thrust & Squeeze sahtekarlığı yaşadık.

44.000 dolara mümkün düşüş mümkün mü? Bitcoin’in 21 haftalık üstel hareketli ortalamada (EMA) devam eden çabaları, takma isimli piyasa analisti Rekt Capital‘in aşağıdaki grafiğinde vurgulandı. Haftalık grafik, BTC’nin teknik göstergenin üzerine çıkmakta yaşadığı zorluğu gösteriyor.

Rekt Capital’e nazaran, Bitcoin için fiyat hareketi, “Bitcoin’in iki boğa piyasası EMA’sı ortasında çok haftalı bir konsolidasyon yaşadığı” Mayıs ayında meydana gelen bir senaryoya benziyor ve fiyat yakında 44.000 dolar düzeyini tekrar ziyaret edebilir. Analist, “Tarihsel olarak BTC, bu kırmızı tekrar test sırasında turuncu alana olumsuz fitiller gösterdi, bu nedenle turuncuya öbür bir tekrar ziyaret için alan var” diyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.