Bitcoin

2 Analistten İddia: Türkiye’deki Bitcoin Düzenlemeleri Nasıl Olacak?

Türkiye’nin kripto para ünitelerine yönelik bir yasa getirileceği, devlet yetkilileri tarafından yineleniyordu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da son açıklamalarında bu hususlara değindi. Ayrıyeten, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın hazırladığı yasa tasarısında kripto paralar tanımlandı ve çıkarılma sürecinin yanında dağıtımı ile alımına değinildi. Pekala bir vergi geliyor mu? Bu bahiste, “döviz alım satımındaki üzere stopaj yoluyla” gerçekleşeceğine yönelik beklentiler var. 2021 yılının ortalarında, Eski Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Şakir Ercan Gül, “Avrupa ve Amerika’dan daha sıkı bir düzenleme getirileceğinin” sinyalini vermişti. Bu yazıda, yakından takip edilen iki analistin “Bitcoin düzelmeleri” hakkında görüşlerini alacağız. 89 bin takipçili anonim analist Fidelitas Lex ile başlayalım…

Analistler Bitcoin düzenlemelerini pahalandırıyor

Twitter analisti @fidelitas_lex, Metamask ve DeFi platformlarının vergiden muaf olacağını söylüyor. Analist, geçtiğimiz saatlerde vergilerin meydana getirebileceği zorlukları ve vergi oranlarını aşağıdaki tweet’lerde özetledi:

Bir öbür yakından takip edilen kripto para analisti Erhan Ünal’da hususa dair tahlillerini paylaştı. Analist geçmiş periyotlarda de sermayenin yerli kripto para borsalarında kalmasına yönelik argümanların gündeme geldiğini söyledi. Ayrıyeten, kripto paraları benimsemesi, bu alanda iş fırsatları oluşturması ve eğilimi arttırmaya yönelik ekledi atılması gerektiğini ekledi.

Kriptokoin.com olarak hazırladığımız, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kripto paralara yönelik açıklamalarına buradan ulaşabilirsiniz.

  • Yazının yazıldığı sıralarda Bitcoin (BTC) 50.800 dolar civarında süreç görüyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.