Bitcoin

2 Başarılı Analist: Bitcoin Fiyatında Bu Düzeyler Geliyor!

Deneyimli analistlerinden Tone Vays ve Willy Woo, Bitcoin (BTC)’in taban düzeylerden kurtulmak için aşması gerekenler dirençleri belirliyor.

Bitcoin analisti Mayıs çöküşünü hatırlanıyor

Deneyimli analist Tone Vays, BTC’nin Mart 2020’de pandemi kaynaklı çöküşten kurtulduğundan beri Bitcoin’in yükselişte olduğunu söylüyor:

Bu yalnızca boğa piyasasında bir sürat tümseği. Tam Mayıs 2021 bu türlü bir pürüze takılmıştık… Ve artık ise yaklaşık %38 sürat tümseği yaşadık. Muhtemelen düşüşteyiz.

Vays’e nazaran, Bitcoin aylık grafikte yükselen büyük bir üçgen içinde işlem görüyor. Teknik oluşum, bir varlık direnci kırdığında yükseliş trendinin devam ettiğini gösteren bir yükseliş modelidir. Analist şunlarla devam ediyor:

Bunun patlak vermesini bekleyemem. Ve ne kadar geç patlarsa, üst istikamette o kadar şiddetli olacak. Bitcoin olağanüstü görünüyor. Aylık grafik katiyetle mükemmel görünüyor.

Vays’in grafiğine nazaran, BTC’nin 100.000 doların üzerinde büyük bir ralliyi ateşlemek için 60.000 dolar civarında direnç kazanması gerekiyor. Kısa vadede analist, Bitcoin’in dirilişi doğrulaması için kilit bir düzeyin üzerine çıkması gerektiğini söylüyor:

Bir sonraki mum 51,750 doları kırarsa, o vakit %20 ila %33’ü piyasaya geri koyardım.

Willy Woo, BTC varsayımlarını güncelledi

Yakından takip edilen on-chainanalisti Willy Woo, Bitcoin’in (BTC) yeni bir yıla girerken ATH düzeylerine (ATH) yükselmeye hazırlandığını söylüyor. Woo, Bitcoin’in tarihî olarak yapabileceği fiyat sıçramaları çeşitleri göz önüne alındığında, BTC’nin mevcut ATH’sinden 69.000 dolar civarında, diyelim ki 100.000 dolara bir artışın “hiçbir şey” olacağına dikkat çekiyor.

Natürel ki, ATH düzeyine ulaşıyoruz. Buraları düzgün bir halde kırarsak, Fibonacci düzeylerini geçeriz…Kabul edelim, 69.000 ila 100.000 dolar hiçbir şey değil. Bu, Bitcoin için yalnızca %50’lik bir çıkar üzere, ki bu hayli kolay bir biçimde yapıyor.

Woo, bilhassa Bitcoin’in 2022’deki ATH düzeylerinin hangi yüksekliklere ulaşabileceği konusunda baskı yapıldığında, bir varlığın fiyatını, mevcut arz ile karşılaştırıldığında piyasaya giren yeni arz ölçüsünü karşılaştırarak varsayım eden stok akış (S2F) modeline atıfta bulunuyor:

Tam ortasında olacağımızı söyleyebilirim, Önümüzdeki yılın sonunda 100.000 dolar üzere. Ve üst ya da aşağı dalgalansak da, çok daha yükseğe çıkıp geri gelebilir. Lakin kabaca orta çizgi 100.000 dolar civarında bir yerde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.