Bitcoin

“2. Dalgada Çok Can Yanacak” Diyen Ekonomist, Bitcoin Aldı!

Piyasa bedeli ile en büyük kripto para ünitesi olan Bitcoin (BTC) düşüş yaşamaya devam ederken Türkiye’de yaygın olarak takip edilen bir uzman, BTC alımı yaptığını duyurdu. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı, Bitcoin satın aldığını duyurdu

Bitcoin, geçtiğimiz iki gün boyunca çeşitli sebeplerden ötürü sert bir düşüş yaşadı ve son altı ayın en taban düzeylerini gördü. Kripto para ünitesi 43.000 dolar civarında el değiştirirken apansız 38.000 dolara geri çekildi. Bu sabah ise kelam konusu geri çekilme derinleşti ve BTC, 35.101 doları gördü. Bu sırada, Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, BTC satın aldığını duyurdu. İslam Memiş, toplumsal medya hesabında yaptığı açıklamalarda “39.000 doların 2. çöküş olmadığını, ön satış olduğunu” belirtti. Ayrıyeten “sepetimde artık Bitcoin de var. Yüzde 50 için bekliyorum” sözlerini kullandı.

Uzman, 38.900 dolardan yüzde 50 alım yaptığını, lakin kendine bu yatırımı bir yıl tutma kuralı koyduğunu kaydetti. BTC’nin düşüşünün arkasında hangi faktörler olduğu konusunda birçok uzman, çeşitli sebepler öne sürüyor. Bunların ortasında en çok öne çıkan, ABD’deki pay senetlerinin de düşüş yaşaması oldu. Kimileri, BTC ve borsalar ortasındaki korelasyonun yükseldiğine dikkat çekiyordu. İslam Memiş ise düşüş hakkında aşağıdaki tabirleri kullandı:

Ulus devletler, tokat atacak! Üzülürseniz üzülürüm. BTC satışlarının gerisinde Fed tesiri yok, ulus devletler var. Bu hafta ve önümüzde hafta nedenini açıklayacaklar. 2. çöküşte çok can yanacak! Artık reaksiyon yemi verecekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.