Alt Coin

2 DeFi Altcoin’i Paydaşlık Kurdu: Fiyatlar Haberler Fırladı!

İki tanınan DeFi altcoin projesi, Balancer (BAL) ve Aave (AAVE), iştirak kurdu. Paydaşlığın tesiriyle iki altcoin’in fiyatında yükselişler gözlemlendi. Balancer Labs, otomatik piyasa yapan (AMM) havuzlarına yatırılan getirilerin azalan sermaye verimliliğinin üstesinden gelmek için Aave ile güçlerini birleştirdi. Yeni tahlil, daha fazla getiri elde etmek için kalan kullanılmayan likiditenin borç verme protokollerine yatırılmasına müsaade veriyor. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları ve fiyat hareketlerini paylaşıyoruz…

Balancer ve Aave iştirakiyle DeFi altcoin fiyatları yükseldi

Balancer Labs, merkezi olmayan finans (DeFi) kredi protokolü Aave’de Boosted Pools’un piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Kullanıcılar artık ek getiri elde etmek için kullanılmayan likiditenin bir kısmını otomatik piyasa yapan (AMM) havuzlarına yatırabilir. Otomatik portföy ve likidite sağlayıcısı Balance Labs, AMM havuzlarına yatırılan tokenlerin getirileri ile azalan sermaye verimliliği meselesini çözmeyi amaçlayan Boosted Pools’u başlatmak için Aave ile işbirliği yaptı.

Traderlar, ticaret boyutlarının mevcut likiditeden daha küçük olması şartıyla, AMM havuzlarında bulunan likiditenin ekseriyetle sırf yüzde 10’unu kullanır. Balancer’a nazaran, Boosted Pools ile, atıl kalan likidite, kazanılacak ek getiri için borç verme protokollerine yatırılabilir.

Balancer Labs’ın kurucu ortağı ve CEO’su Fernando Martinello, “somut sonuçlara, daha derin likiditeye, likidite için daha verimli entegrasyonlara ve daha yüksek getirilere” yol açan çeşitli Boosted Pool yeniliklerinin olduğunu belirtti. Boosted Pools’un piyasaya sürülmesiyle ilgili duyurunun akabinde Balancer (BAL) fiyatı yüzde 13 arttı ve gün içi en düşük 13.18 dolar düzeyinden 15.30 dolara çıktı. Aave (AAVE) ise 159.46 dolardan 177.24 dolara kadar yükseldi ve yüzde 11’lik bir yükseliş sergiledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.