Bitcoin

2 Dev İsim Uyardı: Bu Altcoin’ler En Berbat Darbeyi Alacak!

Eski BitMEX CEO’su Arthur Hayes ve MAI Capital stratejisti Chris Grisant, altcoin piyasasının 2022 görümüne dair fikirlerini paylaştı. Uzmanlar piyasa genelinde sert bir geri çekilme bekliyor lakin, en makus darbeyi Bitcoin yahut Ethereum almayacak. Kriptokoin.com olarak uzmanların değerlendirmelerini aktarıyoruz…

Arthur Hayes, %90 çöküş beklediğini paylaştı

Eski BitMEX CEO’su Arthur Hayes, altcoin projelerinin şu anda süreç yaptıkları yerden %90 düşebileceğini öngördü. Hayes ayrıyeten “elmas ellerin” Bitcoin’i “felaket bir düşüşten” kurtarabileceğinden şüpheleniyor. Kurumsal yatırımcıların değişen piyasa şartları nedeniyle konumlarını bırakmaktan çekinmeyeceklerini savunuyor. Bununla birlikte, iki önder kripto para ünitesi olan Bitcoin ve Ethereum’un alternatiflere kıyasla çok daha az düşeceğine inanıyor:

Üç ila altı aylık bir vakit diliminde Bitcoin’in 30.000 doların altında ve Ether’in 2.000 doların altında süreç yapabileceğine inanırsam, tüm sh*tcoin’lerimi çöpe atacağım… Bu kripto paralar gerçek bir kripto riskinde %75’ten %90’a düşebilir.

Hayes, Fed bilançosunun büyümesi ile Bitcoin fiyatı ortasındaki müspet korelasyona da dikkat çekiyor. Merkez bankası tahvil alımını ısrarla geri çevirdiğine nazaran, kripto uzmanına nazaran “para basımı” anlatısı artık geçerli değil:

M2 kısa müddette %0’a ulaşacak ve hatta muhtemelen negatif olacak biçimde ayarlanırsa, doğal sonuç, Bitcoin’in (ağ üzerinden işlenen kullanıcı sayısı) muhtemelen çok daha düşük olacağıdır.

Chris Grisanti: En büyük darbeyi altcoin projeleri alacak

Tahlillerine göz atacağımız bir başka uzman MAI Capital stratejisti Chris Grisanti, 2022’nin kripto için muhtemelen daha sıkıntı bir yıl olacağını iddia ediyor. Grisanti, yeni varlık sınıfının büyük olasılıkla kendi muvaffakiyetinin kurbanı olacağını sav ederek, dünyadaki çeşitli ülkelerin düzenleyici oyunlarını hızlandıracağını düşünüyor. Analiste nazaran piyasa devleri Bitcoin ve Ethereum mümkün bir düzenleyici akına karşı koyabilir, fakat en büyük darbeyi altcoin projeler alacak. Grisanti, kurumların portföylerine “dijital altın” ekleme fikriyle daha rahat büyüyecekleri için Bitcoin’in düzenlemelerden sahiden yararlanacağını söylüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.