Bitcoin

2 Ülkeden Kripto Para Yasağı Atağı: İşte Yaşananlar!

Çin hükümeti, kripto para birimleri üzerindeki baskısını genişletiyor ve Hindistan Merkez Bankası (RBI), kripto paraları büsbütün yasaklayacağını bildirdi. İşte 2 ülkeden kripto para yasağı ve yaşananlar…

Çin, toplumsal platformlarda kripto para ünitesiyle ilgili kısa görüntüleri yasakladı

Çin Netcasting Services Association (CNSA) tarafından güncellenmiş bir yayında, kripto paraları tanıtan görüntülerin paylaşılmasının yasaklandığı bildirildi. Gelişmeye nazaran “Çevrimiçi Kısa Görüntü İçeriği İnceleme Standart Kuralları (2021)” kapsamındaki yönergeler, kullanıcıların kripto para ünitelerine, madencilik, ticaret ve spekülasyonlara iştiraki teşvik eden görsel içeriği paylaşmaması gerektiğini belirtiyor. Yasak, Douyin, Bytedance’ın TikTok’un Çince versiyonu, Kuaishou, iletileşme uygulamaları ve WeChat üzere mikroblog platformları üzere platformlar için geçerli olacak. 

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, 11 Kasım’da, Endonezya’nın en üst seviye dini organı Şeriat maddelerine nazaran kripto para ünitelerinin kullanımını yasakladı.

Hindistan kripto paralar üzerinde tam baskıyı tercih etti!

Hindistan Merkez Bankası (RBI), kripto paralar üzerinde tam bir yasağın uygulanacağını ve kısmi bir yasağın işe yaramayacağını bildirildi. Shaktikanta Das’ın başkanlık ettiği, Hindistan Merkez Bankası merkez idare heyetinin Cuma günkü 592. toplantısında, Bitcoin ve Merkez Bankası Dijital Para Ünitesinin (CBDC) çeşitli istikametleri yöneticiler tarafından değerlendirildi. Karara nazaran kısmi bir yasağın etkisiz olacağı vurgulanarak tam kripto yasağı tercih edilecek. Bunun dışında hükümet, ödemeler için kripto kullanımını yasaklarken, birincil düzenleyici olarak vazife yapan Hindistan Menkul Değerler ve Borsa Şurası (SEBI) ile kripto paraları düzenliyor. Söylentilere nazaran, hükümet hala tasarı üzerinde çalışıyor ve tasarıyı bütçe oturumu sırasında sunacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.