Alt Coin

2 Ünlü Yatırımcı, Aldıkları Altcoin’leri ve NFT’leri Açıkladı!

30 yaşındaki eski bir sanat tarihçisi ve yan iş olarak yatırım yapan 25 yaşındaki bir kişi, kripto dünyasına nasıl girdiklerini ve bahis yaptıkları altcoin projelerini, NFT‘leri ve kripto oyunlarını paylaşıyor. 25 yaşındaki Asa Hutchinson ve 30 yaşındaki Blake Finucane, risk sermayesi için alışılmadık yollardan geçtiler. Portföylerindeki en âlâ altcoin projeleri, tokenler, NFT ve blockchain oyun seçimlerini vurguluyorlar. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

2 yatırımcıdan altcoin tavsiyeleri

Dışarıdakiler için risk sermayesi yatırımına girmek imkansız görünebilir. Fakat Asa Hutchinson ve Blake Finucane, kalıpları kırarak bu işi başardılar. Hutchinson ve Finucane, İngiltere dijital varlık firması Pluto Digital’e 2021’in başlarında katıldı. Firmanın teşebbüs şubesini yaklaşık altı ay evvel yönetmeye başladılar. Şimdiye kadar fon, yaklaşık 5 milyon dolar yatırım yaptı ve oynayarak kazanılan oyunlara, merkezi olmayan finansa ve NFT’lere odaklandı. Finucane, yatırım stratejisinin temel prensiplerinin, teknik hünerlerinden geçmişlerine ve kripto alanındaki tecrübelerine kadar genel sanayi trendlerine ve başlangıç ​​ekibinin kalitesine dayandığını söyledi. Finucane, “Hızlı dönüşü aramıyoruz. Yatırımlarımızı her vakit uzun vadeli yatırımlar olarak görüyoruz” dedi.

Şimdi 25 yaşında olan Hutchinson, günlük işinin yanı sıra hesap ve ilgi idaresi rollerinde ferdî olarak bir yan iş olarak yatırım yapıyordu. Pluto’ya 2021’in başlarında katıldığında, Pluto Digital’in kurucusu “Kaptan” Andy Frangos’un rehberliğinde yatırım yaklaşımını güzelleştirmeye başladı. Hutchinson, “Kurucu bana bildiğim her şeyi öğretti… ve ferdî olarak yatırım yapmaktan artık bir fon büyütmeye geçtim” dedi. Finucane ise mesleği hakkında şöyle diyor:

2018’de kripto sanatı üzerine şimdiye kadarki birinci akademik tezlerden birini yayınladım. Açıkçası, o vakitler akademi tarafından o kadar yeterli karşılanmadı, zira kimse kriptoyu hakikaten anlamadı. Beşerler ‘Kripto ve sanat bir ortada mı? Neler oluyor? Anlamıyorum’ dediler.

Lakin kripto para yükseldikçe Finucane’nin çalışmaları daha fazla ilgi gördü ve üniversitelerde ders vermeye ve akademisyenlerle işbirliği yapmaya davet edilmeye başladı. Makalesi, bir akademisyen grubuyla işbirliği içinde, hem ArXiv’de hem de Leonardo’da “Kripto Sanatı: Merkezi Olmayan Bir Bakış” ismiyle yayınlandı. “Kripto kışı” vurduğunda, Finucane yaklaşık iki yıl boyunca bir yatırım firmasına katıldı ve Pluto Digital’e katılmadan evvel teknoloji yatırımının aslını öğrendi.

NFT tavsiyeleri

Finucane, Pluto’nun NFT fonuna liderlik ediyor. Yatırım süreci, topluluğun projelere yönelik hislerini, ayrıyeten projenin ardındaki takımı ve projenin ne kadar ilgili olduğunu anlamaya çalışmak için saatler harcamayı içerir. Yatırımları, oyun varlıklarından sanal yere ve tanınan profil resmi koleksiyonlarına kadar değişebilir. Yatırımcılar için üç göze çarpan projeye dikkat çekti.


1. Interleave ve Treeverse. Finucane, “Loopify’ın yaptığı her şeyi söyleyebilirim, bence inanılmaz” dedi. Loopify, 2B piksel sanatı sanal dünyası olan Treeverse’in kurucusu. Ayrıyeten, “Arcadia Üçlemesi” isimli bir 3D animasyon sineması yaratan bir NFT yapım stüdyosu olan Interleave ile de çalışıyor. Birinci Interleave NFT sürümü, sinemaya ait kararlarda sinema sahibine oy hakkı veriyor.

2. Parallel. Parallel, Ethereum blockchain bir bilimkurgu kart oyunu. Finucane, “Yaptıkları şeyin inanılmaz olduğunu düşünüyorum. Baş yatırımcıları, YouTube’un kurucularından biri olan Chad Hurley” diyor.

3. Punks Comic. Punks Comic, Marvel, DC Comics ve LucasFilm için çizim yapan Chris Wahl tarafından çizilen bir NFT çizgi roman dizisi. Finucane, “İnanılmaz bir ekosistem oluşturdular. Kadro kendini çılgınca adadı” diyor.

Blockchain oyunları

Fonun başka temel odak noktası, kripto oyunlarına yapılan yatırımlar. Finucane, bunun stratejik bir karar olduğunu söyledi. Finucane, “Oyun, hem kullanıcı hem de yatırımcı olmanızı sağlıyor ve bunun yeni bir paradigma kayması olduğunu düşünüyoruz” dedi. Hutchinson, bu stratejinin değerli bir bileşeninin fikirlerini test etmiş ve çalışan güçlü gruplar aramak olduğunu söyledi. Portföydeki iki heyecan verici projeyi vurguladı.

1. Good Guild Games. Good Guild Games, oyna-kazan oyunları için bir oyun merkezi. Hutchinson, “Bu adamlar piyasadaki çabucak hemen herkesle çalışıyor. Onları hakikaten çok erken bulduk ve bu adamlarda sevdiğimiz şey, her şeyi deneyecek olmaları” diyor.

2. Sidus Heroes. Sidus Heroes, blockchain teknolojisini kullanan AAA seviyesinde bir rol yapma oyunu oluşturmak için birden fazla NFT grubu ortasında bir işbirliğidir. CEO Dan Khomenko, NFT Stars ve SpaceSwap’ı da kurdu. Hutchinson, “Zaten iki proje oluşturdular. Bu bizim için çok kolay. Grubu seviyoruz. Büsbütün kendilerini alana adamışlar” diyor.

Tavsiye altcoin projeleri

Teşebbüs fonu portföyünün son bileşeni, Polkadot (DOT) ve Uniswap (SWAP) dahil olmak üzere tokenleri olan bir dijital varlık hazinesidir. Hutchinson ve Finucane, 2022’de daha yeterli performans göstermeyi umdukları altcoin projelerinin altını çizdiler:

1. Cardano (ADA). Hutchinson, “Cardano ile farklı oyunlar, projeler ve birçok DeFi protokolü oluşturan çok sayıda arkadaşımız var. Şu anda düşüş yaşadığını biliyorum ancak sahiden yükselişini göreceğimizi düşünüyorum” diyor.

2. AVAX. Finucane, “Ürün geliştiriciler açısından gördüğümüz en yeterli takımlardan biri. Ayrıyeten Avalanche üzerine inşa etmek isteyen projelerin ortaya çıktığını görüyoruz ve bu yüzden ikimiz de bu ekosistem için heyecanlıyız” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.