Bitcoin

2 Usta Analist: Bitcoin Fiyatı, Bu Düzeylere Düşebilir!

Usta teknik ve on-chain analistleri Nicholas Merten ve Will Clemente, Bitcoin fiyatı için kritik takviye düzeylerini belirliyor. İşte ayrıntılar…

Bitcoin fiyatı bir sonraki dayanak düzeyi testinde başarısız olabilir

Analist Nicholas Merten, Bitcoin’in (BTC) yeni tepelere yükselmeden evvel bir sonraki dayanak düzeyi testinde başarısız olabileceğini düşünüyor. Analiste nazaran Bitcoin’in kısa vadeli görünümü güçlü görünse de BTC’nin 2022 baharında patlamadan evvel 35,000 dolara geri inmesi beklenebilir. İşte analistin açıklamaları:

Bence teknik analistler BTC’nin 45.000 dolar aralığını yine test etmesinden sonra yükselen bir takviye trendini size gösterecekler. Lakin dürüst olmak gerekirse, bir HL bölgesi ayarlamadan birinci büyük sıçramamızı gerçekleştirdik…Bu sahiden güzele işaret değil.

Analist, daha aşağıdaki kritik dayanak bölgesinin konsolidasyon için uygun olabileceğini ekliyor:

Önümüzdeki birkaç gün içinde başarısız bir biçimde trend çizgisinin altına düştüğümüzde 45.000 dolar bölgesinde kalacağına emin değilim. Takviye bulmak için bizi muhtemelen 30.000-35.000 dolar aralığına inmeye ve bir müddet konsolide etmeye yönlendirecek.

Will Clemente, Bitcoin on-chain tahlillerini yayınladı

Kriptokoin.com olarak tahlillerini paylaştığımız Will Clemente, Bitcoin (BTC) fiyatının kümelenmesinin mümkün olduğu seviyeyi ortaya koyuyor. Analist birinci olarak 45.000 ila 40.000 dolar ortasındaki bir Bitcoin fiyatının mevcut piyasa şartlarında “yerel paha bölgesi” olarak nitelendirildiğini söylüyor:

Şahsen, 40’ların ortalarını mahallî bir paha bölgesi olarak görüyorum, 53.000 dolarda yine ivme kazanıyor. Bunun üzerinde satın almak, bir kıymet bölgesinden çıktıktan sonra ivme kazanırken satın almak olacaktır.

Will Clemente’nin on-chain analizleyitle devam edelim:

  • Sıfırın üzerinde bir fonlama oranı, baskın hissiyatın yükseliş olduğunu gösterirken, negatif düzeylerdeki bir oran, baskın hissiyatın düşüş eğiliminde olduğunu gösterir.
  • Clemente ayrıyeten, Bitcoin’in 30 gün içinde %15’in üzerinde düştükten sonra Bitcoin için “baskı”nın arttığını söylüyor.
  • Uzun/kısa oran yahut açık faiz arttığında, bu, mevcut fiyat eğilimi için dayanak olduğu manasına gelirken, düşen bir açık faiz için bunun aykırısı geçerlidir.
  • Tasfiye düzeyleri, potansiyel olarak kısa yahut uzun bir sıkışıklığa yol açabileceğinden, fiyatı her iki formda de etkileyebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.