Bitcoin

2 Usta İsim: Bitcoin Fiyatı Bu Düzeylere Gidiyor!

Bitcoin fiyatı 44 bin dolar civarında süreç görürken, analistler yıl içinde ulaşabileceği düzeyleri tartışıyor. Ani bir yükseliş sonrası arz şoku gelebilir mi? Yükselişte hangi düzeyler kritik? Analistlerin Bitcoin fiyat beklentilerini Kriptokoin.com okuyucuları için derledik.

Bitcoin’de (BTC) %200’lük ralli mümkün mü?

Tanınan Youtube kanalı InvestAnswers sunucusu, Bitcoin’in (BTC) pahasının dört katına çıkabileceği bir senaryo ortaya koydu. Analist, 409.000 abonesine, artık satmaya istekli olmasalar bile, birçok kişinin Bitcoin’i esneklik için borsalarda tuttuğunu söylüyor. Analiste nazaran satın alma baskısındaki ani bir artışı ve arz şokunu tetikleyebilir, bu da Bitcoin’in pahasının fırlamasına neden olabilir:

Bir yahut iki hafta içinde 100.000 ile 200.000 ortasında Bitcoin almaya çalışan birinin büyük bir makro rahatsızlığı yaratması gerekir. Nispeten kısa bir mühlet içinde bu, piyasa 3 katına çıkaracak. Tek gereken bu, zira birçok kişinin borsalarda kripto parası var lakin satmak istemiyor…Benim üzere birçok insan satmamakta kararlı. Sonuç olarak, borsalarda satışa sunulan tedbir büyük ölçüde farklılık göstermektedir. Lakin, herkesin bir fiyatı vardır ve ne kadar yükselirsek, o kadar çok satıcı olur ve piyasa düzleşir. Fakat biri iki haftadan daha kısa bir müddette 100.000 ila 200.000 dolar kazanmaya çalışırsa, bir meselemiz olacak. Bu mümkün zira bir gecede 3 defa yaşıyoruz.

Bitcoin fiyatı 46.930 direncine hazırlanıyor

Bitcoin (BTC) birkaç ay süren bir gerilemeden kurtulurken, optimist argümanları tartışan analistlerde var. Twitter’dan Cred’e nazaran Bitcoin, şu anda 46.930 dolar aralığının orta noktası civarında ağır dirençle karşı karşıya olduğu konusunda uyarıyor:

Grafiklerden görebileceğiniz üzere, bu aylık ve haftalık düzeyde 44.000 ila 47.000 dolar ortasında bir direnç yığını var ve bunun üzerinde yığılmış bu arsız yüksek vakit dilimli hareketli ortalamalar da var, tahminen de bu sonuncu geri dönüş amaçlarından evvel bir fitille tanışmak için.

Cred, Bitcoin’in aralık orta noktasına reaksiyonunun kritik olduğuna dikkat çekiyor, zira BTC’nin yükselmeye devam edip etmeyeceğini yahut aralık takviyesine kadar tüm yolu düzeltip düzeltmeyeceğinde belirleyici olabilir. Kripto analisti, aralığın orta noktasının bir ölçü direnç sağlayacağına inanırken, tıpkı vakitte Bitcoin’in 46.900 doları aşarak 58.800 dolara çıktığı bir “aşırı yükseliş” senaryosunu da açıklıyor:

Bir dizi faktör, 47.000 ila 48.000 dolar ortasında bir direnç düzeyi olarak birleşiyor. Aylık olarak, fazla yardım sağlamadı. Tahminen de yüzde 5’ten yüzde 10’a kadar olan çok yükseliş senaryosu, piyasanın orta noktada bir toparlanma yahut değerli bir sıçrama yapmamasına emsal ve bu düzeyde rastgele bir direnç göstermeyecek, bunun yerine direkt daha yüksek aralığa hareket edecek.

Cred, büyük bir geri dönüş olmaksızın ATH düzeyi olan 69.000 dolardan 33.000 dolara düştüğü Kasım’dan Ocak ayına kadar Bitcoin’in fiyatına atıfta bulunuyor. Olumlu durumda, kripto uzmanı BTC’nin değerli bir geri çekilme olmaksızın parabolik bir tırmanışa geçebileceğini argüman ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.