Alt Coin

20 Altcoin İçin Github Dataları Çıktı: İşte Başkan Olanlar!

Geliştirme faaliyetleri, bir altcoin projesinin alanındaki muvaffakiyetini takip etmenin en verimli yollarından biri olabilir. On-chain data platformu Santiment tarafından sağlanan bilgilere nazaran, 2021’de en fazla geliştirme aktifliğine sahip projeler Cardano, Kusama ve Polkadot oldu. Bu yazıda, Santiment’in açık kaynak kodlu Github platformundan derlediği en faal projelere göz atıyoruz.

Altcoin projelerinin Github faaliyetleri

Santiment tarafından sağlanan bilgilere nazaran, Github üzerinde Cardano, Kusama ve Polkadot’taki geliştirme faaliyetleri, 2021’de en fazla geliştirme aktifliğine sahip projeler olarak kabul ediliyor. Cardano geçen yılki genel geliştirme faaliyeti açısından hem Kusama hem de Polkadot’un biraz ilerisindedir. Aşağıdaki projelerle birinci 10 faal proje tamamlanıyor.

  • Ethereum (ETH)
  • Gnosis (GNO)
  • Solana (SOL)
  • Status (SNT)
  • IOTA (MIOTA)
  • Flow (FLOW)
  • Cosmos (ATOM)
  • Ethereum ve Gnosis, geliştirme uğraşlarının kısa vadeli piyasa eğilimleri üzerinde hiç tesiri olmasa da, uzun vadede proje yol haritasına bağlılık gösterdikleri için bir projenin uzun vadeli büyümesinin besbelli bir işareti olabilir.

Cardano ayrıyeten bir dizi faal katkıda bulunanlara liderlik ediyor

Kriptokoin.com olarak bilgilerini aktardığımız Santiment, “saf” geliştirme eforlarına ek olarak “geliştirici ağlarını” daha düzgün anlamak için belli bir projenin Github deposuna faal katkıda bulunanların sayısını da kaydediyor. Bilhassa Cardano, son 12 ayda en fazla etkin Github katkısına sahip projelere liderlik ediyor. Bununla birlikte, üst sıralar değişmeden kalsa da, Cardano geçen yıl Github deposuna günlük ortalama 53 katkı ile öne çıktı. Öte yandan, iki liste tüm kripto ekosistemini hesaba katıyor, bu da analistlere nazaran Cardano ve Polkadot üzere etkin geliştirme topluluklarına sahip büyük projelerin doğal olarak hakim olacağı manasına geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.