Kripto Haber

2021’de Kripto İş İlanları %395 Arttı: LinkedIn

LinkedIn tarafından yakın zamanda yapılan bir araştırmaya göre, kriptoyla ilgili pozisyonlar için iş listeleri 2021’de bir önceki yıla göre neredeyse beş kat arttı.

  • Araştırmaya göre, “bitcoin”, “ethereum”, “blockchain” ve “kripto para birimi” gibi terimler içeren başlıklar ABD’de 2020’den 2021’e kadar %395 arttı. Bu, aynı zaman diliminde daha geniş teknoloji endüstrisindeki iş listelerindeki %95’lik artıştan önemli ölçüde daha yüksekti.
  • İlanların çoğu yazılım ve finans pozisyonları içindi, ancak LinkedIn ayrıca muhasebe ve danışmanlık gibi profesyonel hizmetler ile personel ve bilgisayar donanımı gibi profesyonel hizmetlerde çalışan kişilere olan talebin arttığını kaydetti.
  • En yaygın iş unvanlarından bazıları blok zinciri geliştiricileri ve mühendisleri içindi.
  • LinkedIn, MarketWatch’a verdiği demeçte, San Francisco Körfez bölgesi, Austin, New York City, Miami-Fort Lauderdale ve Denver, 2021’de en çok kripto iş ilanlarına sahip alanlar oldu.
  • 2020’de en çok kripto iş ilanlarına sahip beş bölge San Francisco Körfez Bölgesi, New York City, Raleigh-Durham-Chapel Hill bölgesi, Greater Philadelphia ve Los Angeles idi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.