Alt Coin

2021’in En Çılgın Altcoin Kıssaları Belirli Oldu: İşte Liste!

2021’in kripto para için çılgın bir yıl olduğunu söylemek yetersiz kalır. Bitcoin yeni doruklara yükseldi ve birebir vakitte bir ülkede tam meşruiyet kazandı. Bu ortada, Shiba Inu ve Dogecoin üzere göğüs token’leri latife olmaktan çıkıp akıllara sakinlik veren çıkarlar sağladı. Altcoin sayısı 16.000’in üzerine çıktı ve genel piyasa kıymeti bir noktada 3 trilyon dolara ulaştı. Tarihin en değerli dijital sanat yapıtı 69 milyon dolara satıldı ve sanat dünyasını hayrete düşürdü. Kriptokoin.com olarak 2021’deki en çılgın beş kripto anına bir göz atıyoruz.

Bitcoin ve altcoin projeleri için en çılgın anlar

  1. El Salvador’un 40 yaşındaki lideri Nayib Bukele, birinci olarak Haziran ayında Miami’deki Bitcoin 2021 Konferansı sırasında Bitcoin yasal para yapma fikrini ortaya attı. Akabinde, Eylül ayında El Salvador, Bitcoin’i yasal para yapan birinci ülke oldu.
  2. Dogecoin 2013 yılında bir latife olarak başladı. Lakin Elon Musk üzere sadık savunuculardan gelen rastgele artışlar sayesinde 2021’de piyasa kıymetine nazaran birinci 10 kriptoya hakikat yol aldı.
  3. Kendini Dogecoin katili ilan eden Shiba Inu, ansızın ortaya çıktı ve bir noktada Dogecoin’in piyasa bedelini aşarak birinci 10’a girdi. Ağustos 2020’de oluşturulan Shiba Inu, büyük ölçüde tokeni destekleyen çok istekli bir yatırımcı kümesi olan Shib Army sayesinde astronomik bir ralli gördü.
  4. Mart ayında, daha çok Beeple olarak bilinen sanatçı Mike Winkelmann, tarihin en değerli dijital sanat yapıtını sattı. 5.000 günlük çalışmayı içeren ‘Gündelik: Birinci 5.000 Gün’ NFT’si açık artırmada 69,3 milyon dolar kazandı.
  5. Merkezi olmayan özerk bir tertip, ABD Anayasasının son derece ender bir baskısını satın almak için Kasım ayında yaklaşık 46 milyon dolar topladı. DAO, Citadel CEO’su Ken Griffin umutlarını kırıp kendisi için satın alana kadar Sotheby’s müzayedesini kazanmaya çok yaklaştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.