Bitcoin

2022 İçin Bomba 8 Altcoin ve BTC Kestirimi Çıktı: Bunlara Hazır Olun!

Bir kripto yatırımcısı ve analisti olan Lark Davis, 2022 için en şok edici Bitcoin ve altcoin projelerine ait 8 kestirimini açıklıyor. Biz de Kriptokoin.com olarak analistin varsayımlarını ve açıklamalarını okuyucularımız için hazırladık.

“Spot Bitcoin ETF’si onaylanacak”

Analiste nazaran, birinci sürpriz, ABD piyasaları için bir spot Bitcoin ETF aldığımız yıl olacak. Analist, ABD piyasaları için Vadeli Süreçler EFT’sinin âlâ bir ETF eserinin olmadığını, spot Bitcoin ETF’nin talep edildiğini belirtiyor. Analist şu değerlendirmeyi yapıyor:

Global piyasalarda toplam kıymetin %50’sinden fazlasına sahip olan bir ülke yalnızca ABD piyasalarında. Spot Bitcoin ETF’lerinde zati büyük muvaffakiyet gördük, zira buradaki Kanadalı. Global pay senedi piyasalarının yalnızca %2’si bunu zati olağanüstü bir biçimde yapıyor.

Analiste nazaran, bunun için büyük bir talep var ve bu ETF bunu gösteriyor. Bu nedenle analist, ABD piyasalarına bir ETF geldiğinde, piyasalara girebilecek gelgitin, bir para dalgasını özgür bırakacağını tabir ediyor.

“Merkez Bankaları Bitcoin satın alacak”

Akabinde Lark Davis, büyük bir Merkez Bankasının bilançolarına Bitcoin ekleyeceğine inanıyor. İran, Venezuela, El Salvador, Fransa, Rusya üzere dünyada birçok ülke ve bölgenin Bitcoin’i ödeme metodu olarak kabul ettiğini gördük. Uzun vadeli üstün kripto dostu bir ülke görebiliriz lakin 2022’de bunu yapan büyük bir merkez bankası göreceğiz. Analist, şunları söylüyor:

Halihazırda bu yılın başlarında Bitcoin satın alan devlet varlık fonlarımız var yahut Singapur’un devlet varlık fonu Bitcoin satın alıyor. BAE’ler ayrıyeten kripto para üniteleri satın almaya başlayacak.

Analiste nazaran, Bitcoin’i kabul edecek sonraki ülkeler, kripto dostu olan Ukrayna. Panama hala ABD dolarının bir nevi kölesi, bu zincirleri kırabilir ve Bitcoin’i gemiye alabilirler. Bu havale şirketleri tarafından kandırılan Tonga, Bitcoin için öteki bir şahane aday olacak ve Bitcoin’i kabul ettirecek.

“Lider altcoin Ethereum düşüş yaşayacak”

Bir sonraki kestirim Ethereum ile ilgili. Analiste nazaran Ethereum, Blockchain’deki toplam kilitli pahanın (TVL) %50’sinin altına düşecek. TVL aslında toplam sayı ile büyüdü. Lakin pazar hissesi %66’ya kadar düştü. Analist, şu yorumu yapıyor:

Tüm bu ezici fiyatlar, kullanıcıların Binance Smart Chain’e akın ettiğini görüyor. Solana, Avalanche yahut Polygon’a gidiyorlar. Ethereum için 2. katmanın da benimsendiğini görüyoruz, lakin 2022, Ethereum’un DeFi toplam bedeli açısından pazar hakimiyetinin kilitlendiği yıl.

Analist, başkan altcoin’e kilitlenen toplam bedelin büyümeye devam edebileceğini belirtiyor. Analiste nazaran, öteki Blockchain’lerden daha süratli büyüyecek, zira aptalca ölçüler ödemeye gücü yetmeyen yahut artık aptalca fiyatlar ödemek istemeyen yeni kullanıcılara daha cazibeli geliyorlar.

“Altcoin projesi Ripple (XRP) kazanacak”

Analiste nazaran altcoin, SEC’e karşı açtığı davayı kazanacak. SEC temelde bu noktada büyük bir okul bahçesi kabadayı oldu. SCC sistemli yatırımcıları devreye soktu. Traderlar token satışlarına yatırım yapamıyor, airdrop alamıyor, makul trade çeşitlerini yapamıyor. Altcoin projesinin bile borsalarda listelenmesiyle ilgili her türlü belirsizlik var.

SEC lideri Goldman’dan Gary çıktı ve borsalarda listelenen tokenlerin büyük çoğunluğunun muhtemelen menkul değerler olduğunu söyledi. Analiste nazaran, Ripple bu davayı kazanırsa, büyük bir emsal oluşturacak ve okul bahçesini SEC’e dar edecek. Analist, Ripple’in, kesim için net bir müspet olacağını düşünüyor. Lakin SEC kazanırsa, onlara çok çeşitli öbür token’lerin peşinden gidebilmeleri için bir emsal verir.

“Facebook sürprizleri olacak”

Bir sonraki iddia Facebook ile ilgili. Analiste nazaran, Facebook olağanüstü bir aday, zira 60 milyar dolar nakitleri var ve olağan ki birebir enflasyondan muzdarip. Herkesin doları acı çekiyor lakin 60 milyar dolarınız şişiriliyor. Analist şu varsayımda bulunuyor:

Facebook, Novi uygulamasında Bitcoin’i aktifleştirir, böylelikle Facebook Novi uygulaması ABD içinde istikrarlı kripto para transferlerine müsaade verebilir. Metaverse’e taşınıyorlar ve esasen kripto para transferleri yapıyorlar. Facebook’un bir yahut iki milyar nakit aldığını görmemiz an sorunu.

“Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) düşecek”

Bir sonraki varsayım, kedi göğüs paraları. Analiste nazaran, Cat Göğüs paraları köpek ortalama paralarını geçecek. Analist, her köpeğin bir günü olduğunu, Shiba, Doge, Floki Inu kripto paralarının gününün dolduğunu belirtiyor ve şunların söylüyor:

Bu noktada, birtakım eski moda kedi göğüs paralarını sallamanın vakti geldi. Bunlar 2022’de tanınan olmaya devam edecek.

“Bitcoin ve altcoin piyasası 10 trilyon dolar olacak”

Analiste nazaran, tüm kripto para ünitelerinin toplam piyasa bedeli 2022’de 10 trilyon doları aşacak. “Geçen hafta ya da öylesine bir ayı piyasasının başlangıcındayız” diyen analist, ayı piyasasında olmadığımızı, daha geniş piyasa yapımız içinde konsolidasyon birikim etabında olduğumuzu söylüyor. Kasım ayında, kripto para piyasasının tamamının toplam kripto paraların neredeyse üç trilyon dolara ulaştığını gördük. Bu, tüm vakitlerin en yüksek piyasa pahasının yalnızca 3,3 katı ile 10 trilyona ulaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.