Alt Coin

2022’de İzlenecek 5 Göğüs Coin Açıklandı!

2021’in en güçlü trendleri ortasında fenomen takviyeli “meme coin” projeleri de vardı. En başarılıları Dogecoin, AMC Theatres, Guaranty Escrow, EasyDNS ve öbürleri üzere birtakım şirketlerin ödeme formülü haline geldi. Bu yazıda, analist Rida Fatima’nın listesinden 2022 göğüs coin görünümüne göz atıyoruz.

İşte 2022 radarına alınabilecek 5 göğüs coin

En büyük Dogecoin, Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk’ın tesiriyle 2021’de kıymetli bir büyümeye şahit oldu. Ayrıyeten milyarder CEO Musk, Aralık 2021’de Tesla’nın ödeme seçeneklerinden biri olarak Dogecoin’i benimsediğini duyurdu. Tesla’nın yanı sıra, başka şirketler de süratle büyüyen bu köpek temalı kriptoyla ilgileniyor. DOGE topluluğunun en büyük gayesi, 2021’de 0.7376 dolara kadar yaklaşılan 1 dolar ruhsal direncidir.

Shiba Inu (SHIB), birinci on kripto para ünitesine girerek kayda paha bir artış kaydetti. SHIB, fiyat performansı ile karlı yatırım için en âlâ göğüs token’lerinden biri olarak duruyor. Shiba’nın 16 milyar doların üzerinde piyasa pahası var. Meme token, Ekim 2021’de ATH düzeyi olan 0,0008 olara ulaştı.

Dogelon Mars (ELON), Dogecoin’den türetildi ve Tesla’nın milyarder CEO’su Elon Musk, ELON gelince Dogecoin’i terfi ettirdi.  Akabinde, Dogecoin’in adımlarını izleyerek Dogelon Mars, en çok aranan göğüs token’lerden biri haline geldi. Huobi, Gemini, Crypto.com üzere birtakım kripto borsaları artık platformlarında ELON listeleniyor.

Samoyedcoin, Solana ile kimi benzerlikler paylaşıyor. Ancak göğüs coin yüksek ölçeklenebilirlik, süratli süreçler ve düşük fiyatlar sağlar. Ayrıyeten, token yanması yoluyla lansman vaktinden itibaren giderek kıtlaşıyor. Kasım 2021’deki son yıkım, 500 milyona kadar SAMO token’in yakılmasıyla sonuçlandı. Analiste nazaran bu özelliği SAMO’yu 2022 için takip edilebilir hale getiriyor.

Kriptokoin.com derlediğimiz listede son sırada Monacoin’e göz atıyoruz. Aralık 2013’te oluşturulan Monacoin, açık kaynaklı bir P2P ağı olarak çalışır. Bu göğüs coin, Japonya’da birinci altcoin olarak geliştirildi. Daha sonra Nagano’da arazi satın almak için bir reklamda kullanıldıktan sonra patladı. Monacoin şu anda yaklaşık 77 milyon dolarlık bir piyasa pahasına sahip. Analist düşük hacmiyle MONA’nın düzgün bir göğüs temsilcisi olabileceğini düşünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.