Bitcoin

20’nin Üzerinde Kestirimi Tuttu! Bitcoin ve Piyasa İçin Sıradakini Açıkladı!

CNBC’den Jim Cramer, kıdemli teknisyen Tom DeMark’ın tahliline dayanarak Pazartesi günü yaptığı açıklamada, grafiklerin dünyanın en büyük iki kripto para ünitesindeki, yani Bitcoin ve Ethereum’daki satışın yakında yoluna girebileceğini gösterdiğini söylüyor.

Jim Cramer, Bitcoin ve altcoin’lerin fiyatı için TD indikatörüne başvurdu

“Mad Money” sunucusu, “Tom DeMark tarafından yorumlandığı formuyla grafikler, hem Bitcoin hem de Ethereum’un bu hafta aşağı taraflı trendin tükenebileceğini gösteriyor. Bugün olmasa bile, göstergeyi ciddiye almanız gerektiğini düşünüyorum” dedi. Bir ölçü BTC ve ETH’si olduğu bilinen Cramer, aşağıdaki tabirleri kullandı:

Bana nazaran bu, satmak için çok geç olabileceğini ve satın almayı düşünmeniz gerektiğini söylüyor. Ben o denli yapacağımı biliyorum, bilhassa de son bir düşüşümüz olursa.

Coin Metrics’e nazaran Bitcoin Pazartesi günü Temmuz ayından bu yana en düşük noktasına ulaştı. Bununla birlikte, Bitcoin süreç günü boyunca rotayı aksine çevirdi ve sonuçta yaklaşık 36.000 dolara yükseldi. Kripto para ünitesi, sonbaharda ulaşılan yaklaşık 69.000 dolarlık tüm vakitlerin en yüksek düzeyinden epeyce uzakta. ETH ise rekor düzeyinden yaklaşık yüzde 50 kadar düştü.

Cramer, Bitcoin’in son haftalardaki dik düşüşün kripto para ünitesinde yapısal hasara neden olma riski olsa da, DeMark’ın bunun olmayacağına bahse girdiğini söyledi – tıpkı Bitcoin’in Nisan-Haziran 2021 ortasındaki kabaca yüzde 56 düşüş yaşamasının yeni doruklar belirlemesini engellemediği üzere.

DeMark indikatörü neleri gösteriyor?

Cramer, aslında DeMark’ın, Bitcoin’in mevcut düşüş açısının 2021 düşüşüyle ​​aynı olduğunu belirtti. “Başka bir deyişle, tarihin tekerrür etmeye devam etmesi için güzel bir baht var,” tabirlerini kullandı. Bilhassa Bitcoin’in son fiyat hareketine bakan Cramer, kripto para ünitesinin, teknik bir ralli yahut düşüşün ne vakit tükeneceğini belirlemek için kullandığı DeMark’ın yeterli bilinen 13 seanslık geri sayım modelinin 11’incisinde olduğunu söyledi. DeMark’ın Bitcoin’in aşağı taraflı fiyat amaçlarını test ettiğini görmek istediğini de ekleyen Cramer, “Satın alma tetikleyicisi ateşlenmeden evvel iki olumsuz kapanışa daha muhtaçlığımız var” dedi.

Pazartesi günkü gün içi dönüş yalnızca kısa bir ralli ile sonuçlanırsa, “DeMark, Bitcoin’in iki yahut üç günlük bir panik satış doruğu görmesine şaşırmaz” dedi ve “bu da kısa bir müddet için 26.355 dolara düşüşe sebep olabilir,” dedi. Kriptokoin.com olarak daha evvel de bildirdiğimiz üzere TD indikatörünün 20’nin üzerinde varsayımı tuttu. Tutan varsayımları görmek için bu makalemizi inceleyebilirsiniz.

ETH, doruktan bu yana birinci sefer satın alma geri sayımında 13’e ulaştı. Cramer, “Neyse ki” ETH’nin DeMark’ın 2.434 dolarlık aşağı taraflı fiyat projeksiyonunun altına düştüğüne dikkat çekerek, bu, DeMark’a bir trend tükenmesi görebileceğimizi söylüyor. Bu olumlu teknik göstergelere karşın DeMark, ETH’nin daha da düşebileceği konusunda uyarıyor. Cramer, “Bir öteki panik çöküşü yaşarsak, ETH bir satış tepesinde süreksiz olarak 1.859 dolara düşebilir,” sözlerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.