Bitcoin

3 Analist: Bitcoin ve Ethereum Bu Düzeylere Gidiyor!

Dün Bitcoin, Ethereum ve piyasa genelinin yüksek düzeylere ulaştığı yeşil bir gündü. Geçen haftaya nazaran BTC ve ETH’nin kazanımı sırasıyla %4,3 ve %12,51’e ulaştı, BTC 39.000 doları aşarken, Ethereum 2.800 dolara temas etti. Sıradaki düzeyler için 3 uzman kripto analistinin teknik tahlillerini Kriptokoin.com okuyucuları derledik.

Bitcoin ve Ethereum için geri dönüş onaylandı mı?

Tanınan Twitter analistlerinden Michaël van de Poppe, kripto piyasasında geri dönüşün onaylanabilmesi için Bitcoin’in evvelki 41.500 dolar dayanak düzeyini aşması gerektiğini söylüyor. BTC şimdi evvelki takviye düzeyine ulaşmamış olmasına karşın, Poppe kripto yatırımcılarının sırf süratli kar elde etmek için short durumu denemelerini tavsiye etti:

Bugünün yeterli hareketi, geri dönüş hiç doğrulanmadı. Hâlâ direnişle savaşıyor ve 41,5 bin dolardan evvelki dayanağın hâlâ altında.

ETH için konsolidasyon sürüyor

Misal biçimde, kripto para analisti Justin Bennett, Bitcoin’in RSI düzeylerinin geçen haftaki trend çizgisine uyduğunu söyledi. BTC’nin RSI’sinin önümüzdeki birkaç gün içinde 40.000 dolarlık direnç alanı ile nasıl bir korelasyon gösterdiğini görmenin farklı olacağını da kelamlarına ekledi:

BTC RSI, geçen hafta bahsedilen trend çizgisine hürmet duyuyor. Bunun önümüzdeki günlerde 40.000 dolarlık direnç alanıyla nasıl bağlı olduğunu görmek değişik olacak.

Bennett ayrıyeten, piyasa bedeline nazaran ikinci en büyük kripto para ünitesinin konsolidasyonunu 2.000 ile 4.000 dolar ortasında sürdürdüğünü söyleyerek Ethereum (ETH) üzerinde de yükünü koydu:

Kripto kışına hakikat gittiğimizi düşünmüyorum. Bence bir ayı piyasasındayız ve Bitcoin ve Ethereum için uzama döngüleri geçerli olacak.

Son analist Altcoin Sherpa, Bitcoin’in 30.000 ila 40.000 dolar aralığında konsolidasyonunun sağlam takviye sağlaması gerektiğini söyledi. Analist, Bitcoin’in önümüzdeki altı ila sekiz hafta içinde 50.000 dolara kadar yükseleceğinden büsbütün emin:

Önümüzdeki 6-8 hafta içinde en yüksek 40 – en düşük 50 bin doları göreceğimize son derece güveniyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.