Bitcoin

3 Analist: Bitcoin’de Bu Düzeylere Hareket Bekliyoruz!

Bitcoin (BTC) için fiyat hareketi yatırımcıları cezbetmeye devam ediyor ve lakin bir defa daha, global iktisadın durumu ve artan enflasyonla ilgili kaygılar fiyatları etkiledi. Artık de Rusya-Ukrayna tansiyonu münasebetiyle BTC, 42.000 doların yakınında geziniyor. Pekala, analistler neler bekliyor? Kriptokoin.com olarak 3 analistin görüşlerini aktarıyoruz…

Analistler, Bitcoin için bu düzeyleri bekliyor

Bitcoin fiyatıyla ilgili yükseliş ve düşüş senaryoları, iki muhtemel BTC fiyat yörüngesini özetleyen aşağıdaki grafiği yayınlayan kripto traderı “Crypto_Ed_NL” tarafından sunuldu. Analist, mevcut durumla son grafiğini denetim ettiğinde hiçbir şeyin değişmediğini belirtti. 40.000 dolara yönelik bir hareket beklediğini söylerken yükseliş için 48.000 dolara yanlışsız bir sıçrama, düşüş için ise 40.000 doların altında bir kırılma olması gerektiğini söyledi.  

BTC’nin ilerlemesi için son bir yükseliş perspektifi, mümkün bir Bitcoin fiyat yörüngesini özetleyen üstteki grafiği yayınlayan kripto analisti “IamCryptoWolf” tarafından sunuldu. Baş ve omuz paternine dikkat çeken analist, “Herkes 46.000 dolara bakıyor. Ya 50.000 dolar –> 46 bin dolar –> 60 bin dolar olursa,” sözlerini kullandı.

Delphi Digital, takviye ve direnç düzeylerini aktardı

BTC için fiyat hareketi günlük, haftalık ve aylık direncin birleşmesine yanlışsız ilerlerken, Delphi Digital analistleri “her çeşitten piyasa iştirakçisinin buna potansiyel bir fiyat tavanı olarak bakacağını” ve bunun “beklenecek mantıklı bir yer” olduğunu öne sürüyorlar. Bu düzeylerin, süreç yapmadan evvel beklemek için mantıklı bir yer olduğu belirtiliyor.

Kilit alanlara gelince, Delphi Digital, BTC için 40.000 ila 41.000 dolar aralığında kıymetli ölçüde takviyenin altını çizdi. Bir sonraki dayanak düzeyi ise 38.500 dolarda. BTC için daha yüksek bir hareket mümkünlüğü kelam konusu olduğunda, Delphi Digital bölgeyi 46.000 dolardan 48.000 dolara kadar ağır bir direnç alanı olarak listeledi. Ayrıyeten 50.000 dolara gerçek bir sıkışma görülebileceğini belirtti.  Delphi Digital ayrıyeten son birkaç hafta içinde kurumsal akışlardaki son artışın altını çizdi. Binance Coin (BNB) ve BNB tabanlı eserler ve SOL üzere alternatif isimlerin desteklenmeye başladığını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.