Bitcoin

3 Kere Bilen Analist: Bitcoin ve Ethereum Bu Düzeylere Gidiyor!

Bitcoin’de 10 bin, 12 bin ve 50 bin doları bilen kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, yakın tarihli tahlillerinde, 2022’ye güçlü başlangıçlarına karşın daha geniş makroekonomik faktörlerin hem Bitcoin (BTC) hem de Ethereum (ETH) üzerinde olumlu bir formda parlayabileceğini söyledi.

Strateji uzmanına nazaran, ABD orta seçimleri yaklaşırken Bitcoin ve ETH yükseliyor

Mike McGlone, yeni bir tahlilde Kasım ayındaki ABD orta seçimlerinin ve Doğu Avrupa’daki potansiyel bir savaşın gümbürtülerinin, en büyük kriptoların başka yatırım sınıflarına nazaran izafi bir avantaja sahip olabileceğini gösterdiğini söylüyor:

ABD orta seçimleri yaklaştıkça, bilhassa enflasyonla ilgili emtialara karşı kripto paralar için çok şey olabilir. Tipik talep ve arz esnekliği ve Ukrayna’daki savaş riskiyle yükselen ham petrol fiyatları, petrolün kalıcı ayı piyasasını canlandırmak için güçlü katalizörler. Bitcoin ve Ethereum için tam zıddı.

Mike McGlone’nin raporu, ham petrolden “en değerli emtia” olarak bahsediyor, fakat arz ve talep gereksinimleri değiştikçe Bitcoin’in yükselmeye hazır olabileceğini belirtiyor:

İlerleyen teknolojiyi temsil eden Bitcoin (BTC), global bir kripto para ünitesi olarak kıyaslama kazanıyor, petrolün yerini karbonsuzlaştırma ve elektrifikasyon alıyor. Bitcoin, kalıcı fiyat artışı için eşsiz bir pozisyonda olabilir. Global dijital teminat olma yolunda ilerleyen birinci kripto para, finansın dijitalleşmesinde, birinci günlerinde ortaya çıkan bir ihtilal başlattı.

McGlone, kripto para piyasasıyla ilgili iç siyaset kararlarının da önümüzdeki aylarda yararlı olacağını düşünüyor. Kıdemli emtia stratejisti şöyle açıklıyor:

ABD’li siyaset yapıcıların şu nedenlerle kriptoları uygun düzenlemeler ve ETF’ler ile benimsemelerini bekliyoruz: dolar hakimiyeti, istihdam, oylar, çok sayıda gelir (vergi) ve – en değerlisi – Çin’in antipatisine karşıt düşecek (kripto para birimlerine).

McGlone, Bitcoin’in 40.000 dolar düzeyine yakın son toparlanmasının “tavandan çok zemin” üzere göründüğünü ve bir sonraki değerli üst eşiğin nitekim 100.000 dolar olabileceğini söyleyerek sonuca varıyor. Ethereum fiyatıyla ilgili olarak McGlone şunları söylüyor:

Boğa temelleri sağlam ve teknik rehberlik kolaydı, alıcılar yaklaşık 2.000 dolar ve satıcılar yaklaşık 4.000 dolar kazandı. Ethereum geçen yaz tekrar edebilir ve yaklaşık 1.700 doları tekrar ziyaret edebilir.

“Bu yıl hem BTC hem de altın büyüyebilir”

Mike McGlone, bu yıl hem Bitcoin’in hem de altının büyümesini hızlandırabilecek bir güç olduğuna inanıyor. Analist, borsadaki mevcut düşüşün Fed’in oranları yükseltmesini engelleyebileceğini, birebir vakitte her ikisi de inançlı liman varlıkları olan Bitcoin ve altının büyümesini destekleyebileceğini düşünüyor.

Son olarak McGlone, yaklaşık bir hafta evvel, Twitter’da en büyük iki kripto para ünitesi olan Bitcoin ve Ethereum’un hala erken benimseme günlerinde olduğunu belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.