Bitcoin

3 Sefer Bilen Analist, Bitcoin ve Altcoin’lerin Yarınını Açıkladı!

Başarılı Bitcoin fiyat varsayımlarıyla bilinen Mike McGlone, yatay hareketlerin akabinde kripto para piyasasından neler beklediğini paylaşıyor. Kestirimlerin katılık bulundurmadığını unutmadan, analistin yakın tarihli tweet ve açıklamalarına bakalım.

Kripto para piyasasının katalizörleri

Bitcoin ve Ethereum’un son düşüşlerine karşın, BTC’de 10.000 doları, 12 bin doları ve 50.000 doları gerçek iddia eden kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, yatay fiyat hareketlerinin akabinde yükseliş bekliyor. McGlone bunu, arz ve talep maddesine dayandırıyor:

İktisadın kurallarına nazaran talebi artan, arzı azalan bir piyasa vakitle yükselir.

Haziran 2021’in sonlarında, Bitcoin (BTC) death cross kesişimine ulaştı ve akabinde 28.800 dolar ile eski fiyatlarını tekrar hatırlattı. Tam bir ay sonra, Bitcoin ivme kazandı ve Eylül ortasında death cross gerçekleşti. Sonuç olarak, BTC Kasım 2021’de ATH düzeyi 69.000 dolara ulaştı. Mike McGlone’a nazaran, emsal şartlarda Bitcoin, 60.000 dolar için yetersiz kalırken tekrar 30.000 dolar civarında bir taban oluşturabilir. İsabetli varsayımlarıyla bilinen analist bir tweetinde şunları söylüyor:

Bitcoin’in yükselen bir varlık olması, 1 trilyon dolardan daha az bir piyasa bedeli ile yaklaşık 100 trilyon dolarlık global pay senetlerine karşı biraz genişletilmiş olması, kripto paraya bedel katabilir. Grafiğimiz, BTC için bir taban indikatörü gösteriyor. “20 haftalık ortalamasının yaklaşık %30 altında.”

Bitcoin ve Ethereum yükseliş varsayımları

Bitcoin ve Ethereum’un son düşüşlerine karşın, yükseliş iddiaları başkan kriptolar için hala güçlü. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere Ark Invest, BTC’nin kullanım durumlarına ve Ethereum’un klasik finanstan (TradFi) pazar hissesini nasıl ele geçirdiğine bakılırsa, Ethereum’un piyasa bedelinin 20 trilyon dolara ulaşabileceğini ve Bitcoin’in fiyatının 2030 yılına kadar 1 milyon doları geçebileceğini varsayım ediyor. Önümüzdeki 10 yıl içinde 20 trilyon dolarlık piyasa bedeline ulaşan yahut muhtemelen bu kıymeti geçen Ethereum, gerçekleşmesi durumunda 170 bin ve 180 bin dolar ortasında olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.