Bitcoin

3 Uzman Uyardı: Bitcoin ve Altcoin’ler İçin Şubat Kritik!

26 Ocak 2022 tarihinde ABD Merkez Bankası (FED), faiz kararını açıkladı. Faiz kararının sabit tutulmasının akabinde altın üzere birçok varlık paha kaybetti. Bu sırada, bedel deposu olarak görülen Bitcoin ve altcoin’ler düşüşe geçti. Yeni bir aya girmemizle birlikte birtakım uzmanların beklentileri de şekillenmiş durumda. Kriptokoin.com olarak uzmanların “kritik” olarak nitelendirdiği Şubat ayı hakkındaki fikirlerini aktarıyoruz…

Bitcoin ve genel kripto para piyasası için neler bekleniyor?

Editör Şenay Zeren, Fed’in faiz kararlarını açıklarken para siyasetini sıkılaştırmaya yönelik verdiği sinyalinin tesiriyle kripto paraların değişim yaşadığına işaret etti. Öte yandan Huobi Küresel Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü, Şubat ayında yaşanacak kıymetli gelişmelere işaret etti ve BTC’nin görebileceği kritik düzeyleri aktardı. Süllü, Şubat ayında ABD’de Hazine Sekreterine yetkiler getirilebileceğine ve ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) ABD’deki bankalara kripto para hizmeti sunma yetkisi verebilme olasılıklarına dikkat çekti.

Bu ay görülmesi beklenen kelam konusu gelişmeler nedeniyle kripto para ticaretinde tek bir strateji uygulanamayacağını söyleyen uzman, genel olarak piyasadaki zayıflığın devam ettiğini ve BTC ve borsalar ortasındaki korelasyonun güçlü olduğuna dikkat çekiyor. Mart ayında gerçekleşecek olan Fed toplantısında faiz artırımının olacağı beklentisinin BTC’yi olumsuz etkilediğini söyleyen uzman isim, spot hacmin önemli bir biçimde gerilediğini ve hatta NFT hacminin BTC hacmini geride bıraktığını vurguluyor. Kaldıraçlı süreçlerin de yüksek olduğunu belirten Süllü, BTC’nin net bir eğilime girmesi için 40.600 doları kırması gerektiğini söylerken takviye düzeyi olarak 32.600 dolara işaret ediyor.

Son olarak, Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş de Şubat ayının kritik olduğunu açıklıyor. Türkiye’den gelebilecek sürpriz kripto para regülasyon haberleriyle yatırımcıların kripto para piyasasına tekrar girebileceğini belirtiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.