Bitcoin

35 Yaşında Emekli Olan Bitcoin Milyonerinden İtiraflar!

35 yaşında emekli olan Bitcoin milyoneri güçlü olmanın sıkıcı olduğunu söylüyor. Tüm birikimini Bitcoin’e yatırarak her şeyi riske atan bir adam artık bir multi-milyoner. Duyulmuş bir kıssa. Değişik olan, tıpkı adam varlıklı olmanın ‘sıkıcı’ olduğunu da düşünüyor. Detaylar Kriptokoin.com’da.

Bitcoin milyoneri şaşırttı

Büyük serveti elde etmek için güya hile yapmış üzere hissetttiğini ve bunu hak etmediğini düşündüğünü söylüyor milyoner. Varlıklı olmadan evvel, neredeyse on yıl içerik yaratıcısı olarak çalıştı ve yılda yaklaşık 25.000 pound kazandı. ‘Pahalı şeylerden asla zevk almadığını’ ve harcamak yerine parasını biriktirmeyi tercih ettiğini söylüyor. 2014’te BTC‘yi keşfetti ve tüm birikimini ortaya koydu. İsmi bâtın olan yatırımcı, Reddit’te şunları söyledi:

Buradaki birçok kişinin Bitcoin’in büyük bir spekülatif kumar olduğunu düşündüğünü biliyorum. Her şeye karşın, bu fikri sevdim ve bulabildiğim her içeriği okuyup izleyerek derinlere daldım. Bir buçuk yıl boyunca, biriktirdiğim çabucak hemen her şeyi buna yatırdım. Çılgın ve aptalca biliyorum.

2017’de vergi sonrası pak 2 milyon sterlin nakite sahipti. Milyoner: “Bu sıralarda, ‘faizden geçinmeyi’, sorumlu bir halde yatırım yapmayı öğrenmeye çalışıyordum. Her şeyi kolay bir üç fon endeksine dayalı ABD Pay Senedi/Yabancı Sermaye/Tahvil portföyüne sıkıştırdım” sözünü kullandı. 2019’a kadar 26 milyon sterlin biriktirdi ve işe, seyahat etmek, arkadaşlarla tanışmak ve yeni hobiler başlatmak için orta verdi. Kulağa epeyce inanılmaz geliyor değil mi? Yatırımcı “Eskiden işimi severdim ve bu hayatımda çok fazla heyecan kaynağıydı. Bunu yalnızca parayla tekrar yaratmak sıkıntı ancak tıpkı vakitte yalnızca yüksek statülü şeyleri elde etmek için gereken işi yapmak da içimden gelmiyor. Erken emekliliği ve finansal bağımsızlığı hak ettiğimi düşünmüyorum” diyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.