Bitcoin

4 Analist: Bitcoin’in Sıradaki Adımı Bu Seviyelere!

Bitcoin’in (BTC) bir hafta içinde en yüksek düzeyine ulaşmasının heyecanı, teknik tahlilleri güncellemeye zorladı. Bu yazıda, 4 tanınan kripto para analistinin Bitcoin tahlillerini ve kestirimlerini inceleyelim.

İşte analistlerin Bitcoin (BTC)’de belirlediği kritik düzeyler

Bitcoin’in haftalık fiyat hareketinin tahlili, BTC’nin 50 günlük EMA etrafındaki performansına odaklanan aşağıdaki grafiği yayınlayan Twitter analisti Rekt Capital tarafından paylaşıldı. Rekt Capital, 50-EMA’nın direnç vazifesi görebileceğini düşünüyor:

BTC, kusursuz bir halde reddetmemiş olsa da… (Mavi) 50 haftalık EMA’nın şu anda direnç olarak görülmesi mantıklı olabilir.

Balinalar 46.500 dolardan baskı yapıyor

Bitcoin balinalarının fiyatı hangi tarafa çektiği kelam konusu olduğunda, on-chain tahlil firması Whalemap, mevcut fiyat düzeyindeki ağır birikimin yanı sıra 46.500 dolar fiyat düzeyinde evvelki 90.000 BTC birikimini ayrıntılandıran aşağıdaki tabloyu yayınladı. Whalemap, 46.500 doların belirleyici olacağını söylüyor:

46.500 doların geri alınması, trendin bilakis çevrilmesi üzere görünecek. Balinalar bu düzeylerde biraz direnç sağlayacak. Tüm gözler 46.500 dolarda.

46.500 dolar direnç alanı, BTC fiyat hareketinin Ocak ayı için nasıl görünebileceğine dair kaba bir varsayım veren aşağıdaki grafiği yayınlayan piyasa analisti Michaël van de Poppe tarafından da vurgulandı.

Whalemap üzere Poppe’de bölgede sert bir direnç oluşmasını bekliyor:

Kırmızı çizgi (yukarıda), Bitcoin için çok gerçekçi bir senaryo olabilir. 46.000 dolardaki birinci testi tek seferde geçeceğimizden şüpheliyim.

  • Bitcoin’in 44.000 dolar bölgesinden reddedilmesinin akabinde Poppe, daha yüksek rotanın ortaya çıkması vakit alacağından sabır isteyen aşağıdaki tweet’i yayınladı.

Cheds, Bitcoin’in “yanlış bir mola” verdiğini söylüyor

Kriptokoin.com olarak tahlillerini paylaştığımız gizemli analist Cheds, Bitcoin’in (BTC) fiyat kahırlarının bilakis dönmek üzere olduğu manasına gelen bir sinyalin yanıp sönebileceğini söylüyor. Takma isimli analist, Bitcoin Pazartesi günü kısa bir müddetliğine 40.000 doların altına düştükten sonra durumu “yanlış bir mola” olarak tanımladı. Analiste nazaran BTC 40.000 doların altına düşerse, toparlanması epeyce güçleşecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.