Bitcoin

4 Analist BTC, Altcoin ve Metaverse İçin Büyük Varsayımlar Yaptı!

Analistlere nazaran, tüm vakitlerin en yüksek düzeylerinden yüzde 50’lik bir düşüşün akabinde, Bitcoin ve Ethereum ve genel kripto para piyasası ileride daha fazla oynaklığa hazırlanmak zorunda kalacak. Bununla birlikte, uzun vadeli görünümde, kripto para üniteleri için yükselişini sürdürüyor. Analistler ayrıyeten son vakitlerin en tanınan bahislerinden biri olan metaverse hakkında yorumlarını da aktarıyor. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları paylaşıyoruz…

OANDA analisti: Kripto para piyasası dalgalı olmaya devam edecek

Kripto piyasası, yırtıcı bir haftanın akabinde epey sakin, Bitcoin ve Ethereum sırasıyla 36.000 dolar ve 2.380 dolardan süreç görüyor. Kripto para ünitelerinin fiyat hareketleri, Çarşamba günkü şahin Fed duyurusu ışığında baskı altında kalan ABD pay senetleriyle yakından ilişkili olmaya devam ediyor. OANDA kıdemli pazar analisti Edward Moya, aşağıdaki sözleri kullanıyor:

Bitcoin’in sürat treni seyahati şimdi bitmedi, zira riskli varlıklar, Fed’in bu yıl daha agresif bir siyaset uygulayacağına dair artan beklentileri etkiledi. Fed enflasyonu yanlış anladı ve bu yıl faiz oranlarını artırma eforu, pandemi düşüşü sırasında en âlâ performans gösteren varlıkları yükseltiyor.

Moya, önümüzdeki birkaç ayın kripto varlıkları için dalgalı ticaretle geçmesinin beklendiğini belirtti. “Fed’in enflasyona karşı agresif uğraşı, finansal şartlar tehdit edildiğinde hafifleyecek. Önümüzdeki birkaç ay kripto piyasaları için çok dalgalı olmaya devam edecek, lakin temeller hala en güzel performans gösteren kriptolar için genişleyen bir oluşumu destekliyor” sözlerini kullandı.

GlobalBlock analisti: Piyasayı Fed yönlendiriyor

GlobalBlock analisti Marcus Sotiriou, Fed’in Mart ayında faiz artırımına gideceği konusunun şu anda kripto piyasasının şoför koltuğunda olduğuna dikkat çekti. Sotiriou, kripto para üniteleri ve pay senetlerinin önümüzdeki bir yahut iki ay boyunca – Mart ayında yapılacak bir sonraki Federal Rezerv para siyaseti toplantısına kadar – uğraş edeceğini belirtti. Sotiriou, aşağıdaki tabirleri kullandı:

En son satış bilhassa makroekonomik şartlardan kaynaklandı. Şu anda piyasayı Fed’in aksiyonları yönlendiriyor. Fed, değerlemelerdeki düşüşten pek rahatsız görünmüyor. Asıl tasası, tedarik zinciri problemlerini çözmek.  Ticaret biraz sert olacak. Kurumlar Mart’ta bir faiz artırımına karşı kendilerini muhafazaya çalışacaklar. İkili faiz artırımı olup olmayacağı şimdi belirli değil. Lakin beşerler, Fed’in yüzde 2.5’lik faiz artırımına gittiğinde bir şeyin değişmediğini görünce, kripto pazarındaki yükseliş tekrar başlayabilir. Uzun vadeli görünüm hala çok optimist.

Tokens.com CEO’sundan Bitcoin, Web3 ve metaverse yorumları

Tokens.com CEO’su Andrew Kiguel, bu tıp yüksek volatilitenin kripto alanı için yeni bir şey olmadığını söyledi ve bu tıp hareketlerin daha büyük bir modelin modülü olduğuna dikkat çekti. Kiguel’e nazaran kripto, yeterli bir yıl daha geçirecek. Kiguel, BTC’nin 2021 yılı boyunca iki katına çıktığının unutulduğunu belirtiyor.  Bu yıl Kiguel, Bitcoin fiyatı ile Ethereum üzere Web3 ile ilgilenen öteki kripto varlıklarının fiyatı ortasında bir ayrım olduğunu görüyor. Kiguel, BTC’nin bu yıl 80.000 ila 100.000 dolar aralığına yerleşebileceğini düşünürken ETH’nin yüzde 400 daha bedel kazanabileceğini öne sürüyor.  Kiguel, aşağıdaki tabirleri kullanıyor:

Bitcoin ve Web3 varlıkları ortasında daha fazla ayrım olacak. Bitcoin için ana katalizör düzenleyici olacak. Ethereum, metaverse, oyunlar ve DeFi dahil Web3 gelişmeleri tarafından yönlendirilecek. Bu fiyat ayrımı ışığında, Ethereum’un 2022’de bir kere daha Bitcoin’den daha güzel performans göstermesini bekliyorum. Bitcoin, yılı 2021’de olduğundan yüzde 40-50 daha yüksek kapatması beklenen. Ethereum’un çok daha büyük bir yükselişi olacak zira Proof-of-Stake’e geçişini tamamlıyor, bu da onu NFT’ler, DeFi ve metaverse için çok daha süratli ve daha kullanışlı hale getirecek.

Shakepay CEO’su: Bitcoin’iniz varsa, daha zenginsiniz!

Shakepay CEO’su Jean Amiouny, ABD’de enflasyonun 40 yılın en yüksek düzeylerinde olmasıyla Bitcoin’in daha fazla yatırımcıda yankı uyandıracağına dikkat çekiyor. Uzman, aşağıdaki sözleri kullanıyor:

Bitcoin hala benimseme kademesinden geçiyor. Bireylerin merkezi olmayan bir formda para biriktirmesinin bir yolu olarak yaratıldı. Daha yüksek enflasyon, doların servet biriktirmenin bir yolu olmadığını gösterir. Bitcoin, bir biçimde normu aksine çeviriyor. Sabit bir arzı olduğu için paradır. Daha düzgün bir tasarruf hesabı vazifesi görecektir. Kısa vadede fiyat dalgalı. Lakin son on yılda yahut hatta son birkaç yılda bir tasarruf hesabı olarak Bitcoin kullandıysanız, bugün katiyetle geçmişte olduğundan daha zenginsiniz. Bunun uzun vadede de hakikat olacağını öngörüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.