Bitcoin

4 Analist Korkuttu: Bitcoin Bu Tabanlara Dalabilir!

Deneyimli analistler Bitcoin (BTC)’de 30 bin doların altını öngördükleri için korkutuyor. Lawrence McDonald, Peter Schiff, Katie Stockton ve Mike Novogratz piyasa çöküşünde neler söyledi, listeleyelim. Kriptokoin.com olarak usta isimlerin paylaşımlarını aktarıyoruz.

Analistler Bitcoin (BTC)’den 30 bin dolar bekleniyor

CNBC müellifi Lawrence McDonald, bir Bitcoin’in şu anda 20 ons külçeye muadil olduğunu ve bunun Ağustos ayında kaydedilen 37 onsluk tepeden değerli bir düşüş olduğunu kaydetti. McDonald, XBT/XAU oranı 15 onsa ulaştığında Bitcoin fiyatının satın alma bölgesinde olacağına inanıyor.

Euro Pacific Capital CEO’su Peter Schiff, şu ana kadar Bitcoin fiyatının en son Temmuz 2021’in sonunda görülen düzey olan 35.600 dolar bölgesine götüren düşüş hakkında yorum yapmak için Twitter’a gitti. Schiff, Bitcoin’in yakında 30.000 doların altına düşmesini bekliyor. Bununla birlikte, Bitcoin’in şu ana kadar hayli sakin bir halde düştüğünü, lakin 30.000 doların altına vardığında ani bir çöküşün mümkün olduğunu düşünüyor.

Fairlead Strategies’ten teknik analist Katie Stockton’a nazaran, Bitcoin’in Perşembe günü %8 düşüşe 40.000 doların altına gerilmesi ileride daha fazla düşüş için yer hazırlıyor. Stockton, Bitcoin’in 40.000 doların altına düşmesini şimdi bir kırılma olarak görmüyor, lakin Bitcoin’i üç haftalık konsolidasyon kademesinden çıkardığını ve kısa vadeli momentumda düşüş eğilimini temsil ettiğini söylüyor. Teknik analist, şu anda değerli bir takviye düzeyi olarak 37.361 doları izliyor ve uzun vade için şunları paylaşıyor:

Bu düzey, uzun vadeli yükseliş trendini tanımlıyor ve aşağı inen rastgele bir orta düzeyden çok daha kıymetli. 40.000 dolar bizim için kilit bir düzey değildi.

Stockton’ın 37.361 dolar civarındaki temel Bitcoin dayanak düzeyinin altında teyit edilen bir kırılma, kripto para ünitesinin ikincil takviyesi 30.000 dolar civarında test etmesi için taban hazırlayacak ve mevcut düzeylerden %22’lik bir ek potansiyel dezavantajı temsil edecek. Öbür tarafta, analiste nazaran “birçok altcoin, 2021 yazının en düşük düzeylerinde dayanak alıyor ve bu, kripto piyasasının tonunu belirlediği için Bitcoin’in dayanağı tutmasını kritik hale getiriyor.”

Mike Novogratz, yatırımcıları düşüşte satın “almamaya” çağırıyor

Bitcoin milyarderi Mike Novogratz ile sonlandıralım. Galaxy Digital’in kurucusu ve CEO’su pay senetleri düşmeye devam ederse kripto paraların satışlarından çekilmek için çaba edeceğini söyledi. Novogratz, Perşembe günü piyasanın ayıda olduğunu belirtti ve insanlara rallilerde satmalarını ve tabanlarda satın almamalarını tavsiye etti. Bununla birlikte, “kripto esasen âlâ bir satış yaptı ve bir ölçü satın alma dayanağıyla karşılaşıyor” dedi. Novogratz, oranlar yükseldiği sürece kripto paralar ve Nasdaq üzerinde baskı olacağı konusunda uyarıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.