Bitcoin

4 Analistten Kritik Bitcoin Varsayımları: 1. Çeyreğin Sonunda…

Bitcoin, başlangıçta Temmuz ayından bu yana en düşük düzeyine geriledikten bir gün sonra Salı günü 37.000 doların üzerine çıktı. Bununla birlikte, Kasım ayındaki ATH düzeyinden bedelinin neredeyse yarısını kaybetti ve birtakım yatırımcıların toparlanmanın kısa ömürlü olup olmadığını ve akabinde öteki bir düşüş trendi izleyip izlemeyeceğini sorgulamasına neden oldu. Biz de Kriptokoin.com olarak 4 uzmanın paylaşımlarını okuyucularımız için derledik.

Analistler Bitcoin için 1.çeyrek sonu iddialarını paylaştı

Nasdaq listesinde yer alan kripto borsası Coinbase’de (COIN) kurumsal araştırma yöneticisi David Duong, yakın tarihli açıklamalarında, kripto piyasasını sıkıntı günlerin beklediğini söyledi:

Bence döngüsel bir gerileme yaşıyoruz ve bu yeni değil. Muhtemelen 24 Kasım’dan beri tüm bu gerilemeden geçiyoruz ve devam ediyor. Kendi görüşüm muhtemelen birinci çeyreğin sonuna kadar, kripto paralar için şartlar hayli zorlayıcı olacak.

Yatırım idaresi firması Titan’ın baş yatırım sorumlusu Clay Gardner ise Bitcoin’in günlük RSI pahasının Mart 2020 çöküşünden bu yana en fazla çok satım düzeyine ulaşması nedeniyle Bitcoin’deki son artışı “teknik bir sıçrama” olarak yorumluyor. Bununla birlikte, Gardner, Bitcoin için genel teknik kısa vadeli eğilimin hala düşüş eğiliminde olduğunu belirtiyor. Öteki yandan, eToro kripto analisti Simon Peters’e nazaran, istikrarlı bir Fed piyasaları sakinleştirmeye yardımcı olurken, daha şahin bir Fed satışları daha da hızlandırabilir. Bu hususta, Gardner şunları söylüyor:

Keşif etmek için uygun bir vakit olduğunu düşünüyoruz, lakin şimdi teslim almadan satın almamak için düzgün bir vakit olduğunu düşünüyoruz.

Bitcoin’in fiyat düşüşü devam ederse, analistlerin mümkün taban düzeyleri belirlediği tahlilleriyle devam edelim.

Teknik analistler 200 günlük MA’yı pahalandırıyor

eToro’dan Peters, tarihi olarak Bitcoin (BTC) fiyatının 200 haftalık MA civarında tabana vuruğunu paylaştı:

200 haftalık MA’nın en son test edildiği vakit Mart 2020 Covid çöküşünün ardındandı ve sonrasında fiyat ATH düzeyi 64 bin dolara kadar yükseldi.

Teknik kısımda, DailyFX stratejisti Paul Robinson, Bitcoin’in 28.600 dolar dayanak düzeyini kırıp kıramayacağını izlediğini söyledi. Bununla birlikte, şayet Bitcoin düzeyin altına düşerse yaşanabilecekleri kıymetlendirdi:

2021’in başlarına kadar uzanan geniş bir yelpaze yaratmayı hedefliyor. Bitcoin (BTC) 28.600 doların altına düşerse epeyce uzun süren uzun bir ayı piyasasından geçebilir.

Son olarak, NYDIG’in global lideri Greg Cipolaro Araştırma analisti Ethan Kochav Salı günkü notlarında Bitcoin’in MVRV pahasına değindi. Oranın şu anda 1.5 düzeyinde olduğunu, döngü düşüklerinin çoklukla MVRV oranları 1.0’ın altında olduğu vakit meydana geldiğini ve Salı düzeylerine nazaran 24.000 dolarlık bir Bitcoin fiyatına eşit olduğunu belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.