Alt Coin

4 Büyük Metaverse Coin’de Patlama: Milyarlık Varsayım Geldi!

Metaverse coin alemindeki gayrimenkul alışverişlerine ait enteresan bir iddiaya nazaran bu yıl (2022) satış meblağı 1 milyar ABD dolarına ulaşabilir. Bahis ile ilgili detayları Kriptokoin.com’dan izleyebilirsiniz. Kripto para piyasalarına yönelik varsayımlarla dikkat çeken kripto analitik firması Metametric Solutions’a nazaran, metaverse dünyadaki gayrimenkul satışlarının bu yıl sonunda bir milyar dolara ulaşması bekleniyor.

Metaverse coin aleminde arsa satışları hudut tanımıyor

Kripto piyasaların son devirde öne çıkan değerli bir boyutunu teşkil eden, yakın devrin beğenilen teknolojisi metavserse’de arsa satışı furyası son suratı ile devam ediyor. Metaverse coin fırtınası hızlanarak devam ederken her gün yeni bir evreye geçiliyor. Kriptokoin.com olarak yakın vakitte bildirdiğimiz üzere yeni bir kademe herkesi şaşırtmıştı. Bu gelişme sanal arazi satın almak için metaverse ipoteklerin verilmeye başlanmış olmasıydı. Mortgage uygulamalarının birincilerinden biri Decentraland‘da bir mülk için imzalanmıştı. Şunu da akılda tutmakta yarar var: Uzmanlar metaverse’deki emlakın gerçek arsa olmadığı NFT tabanlı olduğu konusunda ikazda bulunuyor.

Şayet metaverse aleminde satışlar morgage üzere kolaylaştırıcı etkenlerden de faydalanarak bu süratle giderse yıl sonu itibariyle 1 milyar ABD dolarını bulacağı bildiriliyor. Dört büyük metaverse platformu (Sandbox, Decentraland, Cryptovoxels ve Somnium) geçen yıl toplam 268.645 lot farklı boyutta 501 milyon ABD dolarını aşan gayrimenkul satışları kaydetti. Kripto analitik firması Metametric Solutions’a nazaran, metaverse’deki emlak satışlarının bu yıl iki katına çıkabilecek ve 2022 yılına kadar yaklaşık 1 milyar dolara ulaşabilecek. Brandessence Market Research tarafından hazırlanan bir rapora nazaran, çeşitlendirilmiş emlak piyasasının 2022’den 2028’e kadar yıllık %31 bileşik oranında büyümesi bekleniyor. Kimileri metaverse’in multi-milyon dolarlık bir fırsat olduğunu kestirim ediyor. Global yatırım bankaları Goldman Sachs ve Morgan Stanley, metaverse’in 8 trilyon dolar pahasında olabileceğini kestirim ediyor. Geçen yılın Aralık ayında, Bank of America stratejisti Haim Israel, metaverse’nin kripto para ünitelerinin yaygın olarak para ünitesi olarak kullanılması için büyük bir fırsat olduğunu söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.