Bitcoin

4 Deneyimli Analist: Bitcoin Fiyatı İçin Sırada Bunlar Var!

Bitcoin, bir defa daha 43.000 dolara adım atmaya başardı. Bu düzeylerin kritik olduğu birçok analistin ortak kanısı. Bu yazıda, piyasayı etkileyebilecek ana faktörlere göz atıyoruz. Analistler sıradaki mümkün düzeyleri ve katalizör olabilecek gelişmeleri sıralıyor.

Bitcoin fiyatı bu nedenlerle yükselebilir

Bitcoin (BTC) talebi bütün yıl boyunca “ayı piyasasını” sürdürdü, lakin büyük olasılıkla yeni bir fiyat artışını tetikleyecek. Bu yorum, bir Twitter tartışmasında talepteki kartopu tesiri ve BTC fiyat hareketini artırma üzerine bahse giren Lyn Alden tarafından yapıldı. PlanB tarafından yapılan bir ankete cevap veren Alden, boğaların tercih ettiği başka birçok olaydan daha fazla BTC fiyat patlamasına neden olma mümkünlüğünün daha yüksek olduğunu söyledi. Bunlar ortasında, spot fiyata dayalı bir borsa yatırım fonunu onaylayan ABD, Bitcoin’i yasal ihale yapmak için El Salvador’u takip eden bir ülke, Lightning Network’teki gelişmeler ve Bitcoin’in son Taproot yükseltmesinin Blockchain’e tesiri yer alıyor.

Bunun yerine Alden, Blockstream CEO’su Adam Back ile arz ve talebin olumlu bir geri bildirim döngüsünün bir sonucu olarak kıymetli bir değişikliğin geleceği konusunda hemfikirdi. Back, süreci “daha ​​fazla kripto paranın soğuk depoya taşınması, satın almaya devam etmesi, fiyatın yükselmesi ve akabinde refleksivite tarafından kovalanmasıyla arz sıkıntısı” olarak tanımladı.

Lakin arzın mevcut durumunu talebe karşı tahlil eden Alden, 2021’in birinci çeyrekten bu yana statükoyu değiştirmek için çok az şey yaptığını doğruladı.

Alden’e karşılık veren tanınan trader ve analist William Clemente, bu bakış açısına “tamamen katıldığını” söyledi. Tweetin bir kısmı “arz tarafı olağanüstü görünüyor, hold davranışı güçlü” diyordu. Clemente şunları ekledi:

Bitcoin’in niteliksel görünümü boğaların lehine, sorun muhtemelen para siyasetindeki belirsizlik nedeniyle talebin azalması.

Bitcoin’in (BTC) boğa piyasasını kurtarmak için vakti doluyor

Deneyimli trader Tone Vays ile sonlandıralım. Yeni bir strateji oturumunda Vays, Bitcoin’in 49.000 dolar düzeyini tekrar yakalama bahtı konusunda optimist olduğunu, lakin üst yanlışsız hareket etmesi için vaktin azaldığını söyledi. Teknik kısım şunları içeriyor:

Ocak için üçgene geri döneceğimiz ve muhtemelen kısa vadeli hareketli ortalamanın üzerinde olacağımız konusunda optimistim, buda ayı 49.000 doların üzerinde yahut çok yakınında kapatmamız gerektiği manasına geliyor. Ay sonuna 11 gün kaldığı için çabuk etse düzgün olur. Haftalık grafik, yalnızca MRI’da yükseliş gösteriyor. Metriklere bakılırsa, düşüş eğiliminde. 41.700 dolar düzeylerinden sonra 44.000 dolar gelebilir. Gerçekleşirse, 38.000 dolar yahut aşağısına küçük bir iğne olası.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.