Bitcoin

4 Dev İsim: Bitcoin Fiyatı İçin Bu Düzeyler Geliyor!

Bitcoin, 7 Ocak’tan bu yana 43.000 dolar üzerinde birinci saatlerini geçirirken, 4 tanınan Twitter ve Youtube analistinin yeni fiyat varsayımlarına göz atalım. Alex Kruger ve Nicholas Merten mümkün bir düzeltmenin piyasa geneline olumlu yansıyabileceğini düşünüyor. Nexo Kurucu Ortağı Antoni Trenchev ise BTC’deki 6 haneli amaçlarını paylaştı.

Analistler Bitcoin fiyatında kritik düzeyleri belirledi

Alex Kruger, enflasyonun artık Fed’in bir numaralı telaşı olduğunu söylüyor. Analiste nazaran Bitcoin’in (BTC) ATH düzeyinden %40’ın üzerinde düşmesiyle, enflasyonu ölçmek için bir araç olan en son tüketici fiyat endeksi (TÜFE) bilgileri kripto piyasası döngüsünün bir sonraki etabını belirlemede yardımcı olabilir. Kruger, yakın tarihli tahlillerinde düzeltme ihtimalini de pahalandırıyor:

Çarşamba günü ABD enflasyon dataları açıklanıyor. TÜFE aşağı istikametli sürpriz yaparsa, fiyatların bir müddetliğine patlaması ve hareket etmesi beklenebilir. TÜFE üst tarafta sürpriz yaparsa, “ışıklar söner”, BTC 30.000 dolara düşebilir.

Sıradaki analist Nicholas Merten, Bitcoin’in (BTC) daha da düşeceğini, fakat sonunda daha taban fiyatlardan dayanak bulup büyük bir ralliye başlayabileceğini söylüyor. Analist yakın tarihli Youtube görüntüsünde, Bitcoin piyasasının “benzersiz bir döngüden” geçtiğini de ekledi. Merten’in fiyat iddialarına gelince, analist BTC piyasa kıymetinin %25’lik bir düşüşle 600 milyar dolara ulaşmasının nihayetinde olumlu sonuçlanacağını düşünüyor:

%25’lik piyasa bedeli kaybı, 2017 döngüsünün evvelki direnç noktasının üzerine bu artan takviye sınırı boyunca HL düzeyi oluşturmamıza müsaade verecek. Muhtemelen daha sonra 650-700 milyar dolar civarında sıçramasını görebiliriz.

Twitter analisti TechDev ise Bitcoin fiyat düzeltmesinin daha fazla derinleşmeyeceğini söyledi. 334.000 takipçili analist, BTC’nin düzeltme mühletinin sona ermek üzere olduğunu ve Bitcoin’in döngüsünün bir sonraki kademesini başlatmak için hazırlandığını vurguluyor. Analiste nazaran geçmiş döngülerdeki ikinci sarı kutuya (aşağıda) emsal formda, yeni bir dürtü bölgesinin başlangıcındayız.

  • TechDev, Bitcoin’in bu yılın birinci yarısında bir defa daha büyük bir ralli için hazır olduğuna inandığını, lakin hiçbir şeyin kesin olarak belirlenmediğini kelamlarına ekliyor.

Antoni Trenchev, 6 haneli BTC fiyat varsayımlarını paylaştı

Son olarak, Nexo Kurucu Ortağı Antoni Trenchev, kripto para üniteleri için 2022 görünümünü tartışmak üzere Bloomberg Markets’a katıldı. Analist, bu yılın Bitcoin için dalgalı olacağını düşünüyor ve Haziran sonunda 100.000 dolara yükseleceğini iddia ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.