Bitcoin

4 Dev İsim Uyardı: Bitcoin Bu Düzeylere Düşebilir!

Kripto para piyasası, Bitcoin (BTC) fiyatının düşmesi ve altcoin piyasasına ek baskı uygulanması nedeniyle 18 Ocak’ta bir diğer zayıflık günüyle karşı karşıya kaldı. Bu sırada analistler, BTC fiyatında sırada ne olacağına dair kanılarını paylaşıyor. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

4 uzmandan Bitcoin varsayımları geldi

Delphi Digital’in yakın tarihli bir raporuna nazaran Ocak “BTC için en hayal kırıklığı yaratan aylardan biri” oldu. Delphi Digital, Bitcoin için zıt rüzgârların birincil kaynağı olarak “küresel likidite büyümesinde bir yavaşlama ve daha sıkı siyaset beklentilerine, son iki ayda BTC açık durumlarındaki düşüşün yanı sıra vadeli süreç piyasalarında likidite eksikliğine” dikkat çekti. Bundan sonra ne olacağına gelince, Delphi Digital “kısa vadeli momentum göstergelerinin en berbatın geride kalmış olabileceğine işaret ediyor üzere göründüğünü” belirtti.

Emsal bir zayıflık eğilimi, Decentrader tarafından ele alındı. Analistler, son iki aydaki BTC düşüşünün boyutuna ve tutarlılığına dayanarak, “aralığın dışına hakikat üst istikametli bir hareketin en mümkün sonuç olduğunu ve fiyatın “200 günlük hareketli ortalamaya gerçek ilerlemesini beklediklerini ve yaz aylarında 49.000-50.000 dolarlık kırılma noktasına” ilerlemesini beklediklerini söylediler. Son bir kırılmadan evvel 44.000 dolar ile potansiyel olarak 38.000 dolar ortasında bir ölçü daha görmemiz gerekebileceğini belirtiyorlar.

Bu son düşüşten en çok etkilenen traderlar için Twitter kullanıcısı John Wick, “her döngüde bu usul fiyat hareketlerinin yaşanabileceğini” söyleyerek olumlu bir tavır sergiledi. Öte yandan, yakın tarihli bir tweet’te Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, kripto para üniteleri ve teknoloji yüklü Nasdaq borsa endeksi hakkında, faiz oranları yükseldiği sürece baskı altında kalacaklarını sav ederek düşüş uyarısı yayınladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.