Bitcoin

4 Sıradan İnsan, Kripto Para Milyoneri Oldu: Nasıl Mı?

Bir NYC vekili öğretmen de dahil olmak üzere dört sıradan insan, kripto para yatırımıyla nasıl varlıklı olduklarını anlatıyor. Hepsi bir vakitler tertipli işleri ve mütevazı maaşları olan ortalama emekçilerdi. Artık, maaşlarından artan küçük ölçüleri ve yakaladıkları fırsatları kıymetlendirerek nasıl milyoner olduklarını anlatıyorlar…

Rachel Siegel: Vekil öğretmen kripto para milyoneri oldu

Rachel Siegel, New York’ta vekil bir devlet okulu öğretmeniyken, her pencerenin bir tuğla duvara baktığı karanlık bir dairede yaşıyordu. Siegel’in özel balkonundan okyanusun panoramik görüntüsünü izleyebileceği Karayipler’de yeni satın aldığı gösterişli bir apartman dairesi sayesinde artık güneşi ve denizi görüyor. Seyahati 2017 yılının sonlarında bir arkadaşının kripto para ünitesi konferansının after partisine davet etmesiyle başladı. Siegel o günleri şöyle anlatıyor:

Kripto para meraklılarıyla dolu bir odaya girdiğimi hatırlıyorum ve hiç bu kadar çok tutkulu, azimli beşerle ve ekseriyetle tüm paralarını kaybetmek üzere olduğunu düşünmediğim beşerlerle bir odada bulunmamıştım.

İşte o vakit 29 yaşındaki Siegel, birinci kripto yatırımına karar verdiğini ve maaşından kalan 25 doları geleceğine ayırdığını paylaşıyor:

Dürüst olmak gerekirse, kripto para ünitesine başladığımda hiçbir şeyim yoktu. Ben yalnızca sahiden büyük bir fikri olan bir yedek öğretmendim.

Siegel kesin bir sayı vermeyi reddetmesine karşın, yatırımları yedi haneli kar sağladı. Harcama alışkanlıklarını değiştirmeye yetmese de, sahip olduğu paradan çok daha fazlası olduğunu söylüyor:

Büyük, gösterişli şeyler almam. Ben süslü otomobilleri yahut yeni Rolex’leri olan insanlardan değilim. Ancak artık bir konut sahibi olabilirim. Yıllar evvel mesken fiyatlarına bakardım ve bunun büsbütün gerçekçi olmadığını düşünürdüm.

Siegel, muahede sona erdiği için şimdi yeni kıyı inziva yerine taşınmadı, lakin Emirates’te birinci sınıf seyahat ederek Dubai’ye bir seyahate savurganlık yaptı:

Hayatımda yaşadığım en cömert tecrübeydi.

Ve öğretmenliği bıraktığını söylüyor:

Birinci başta bu gelir akışından ayrılmak korkutucuydu. Lakin bu alanda çok fazla fırsat var.

Artık, Siegel tam vakitli olarak CryptoFinally takma ismiyle bir kripto para ünitesi fenomeni olarak çalıştığını söylüyor:

Kripto para ünitesiyle ilgili mükemmel olan şey, bunu herkesin yapabilmesi ve ben de bunu yapanlardan biriyim. Tiyatro için üniversiteye giden önemli bir teknik bilgisi olmayan vekil öğretmendim ve bu piyasada inançla, eğitimle milyonlarca dolar kazandım. İnanıyorum ki, herkes kendini bu yola adadıysa, bu yolu izleyebilir.

İşte bu hafta Twitter’da en çok konuşuulan 9 altcoin projesi. Detaylar Kriptokoin.com‘da.

Kane Ellis: Genç teknoloji çalışanı Maserati sahibi oldu

2011 yılında Kane Ellis, kripto para madenciliği yapmayı öğrendiğinde BT’de çalışan 18 yaşında bir lise terkti. Tüm bu müddet boyunca günlük işinde çalışmaya devam etti. Başladığı vakit günde yalnızca dört Bitcoin kazandığını, akabinde yaklaşık 8 dolar bedelinde olduğunu söyledi:

Buna yatırım tarafından değil, işlerin art ucundan girdim. Bilgisayarımın bana gelir getirebileceğini yeni fark ettim. 18 yaşımdayken, bunun kâr için olağanüstü olduğunu düşündüm, fakat yaklaşık altı ay sonra, bunun geleceğin olabileceğini anladım.

Bir defasında McDonald’s’ta dört Bitcoin ile bir yemek ödediğini hatırladı. O paraları elinde tutsaydı, bugün 150.000 dolar pahasında olurdu. Şu anda 29 yaşında olan Ellis, araba alıcıları ve satıcıları için çevrimiçi bir pazar olan CarSwap’ın kurucu ortağı. Ve parasının birçoklarını kriptoda tutuyor:

Kripto para üniteleri kendi işimi kurabilmek için daha yeterli bir hayat yaşamama yardımcı oldu ve her vakit hayalini kurduğum hayatı yaşayabildim.

Kârını, ödüllü seyahati da dahil olmak üzere egzotik otomobiller satın almak için kullandığını paylaşıyor:

Maserati GranTurismo. Plakada latife yollu BANKRUPT yazıyor. Bir otomobil adamı olarak, 24 yaşında Maserati MC Sportline üzere hayalimdeki arabayı alabilmek büyük bir başarıydı.

Kane Ellis’in yatırımcılara tavsiyesi:

Bitcoin’lerinizi tutun. Kısa vadeli bir yatırım olduğunu düşünmeyin, zira gerçekçi olarak uzun vadeli bir yatırımdır. İki, beş, on yıl.

Terrance Leonard: Bir düş meskeni olan donanma adamı

Terrance Leonard, bir yazılım mühendisi olarak çalışırken, 2013 yılında kripto paralarla birinci sefer tanıştı. Fakat işler âlâ gitmedi. Deniz Harp Okulu’ndan 32 yaşındaki mezun şunları söylüyor:

Ben büyük bir ineğim, bu yüzden benim için değişik bir şeydi. Lakin o vakitler çok zordu. Yabanî Batı üzereydi. Çok fazla bilgi yoktu ve tüm paramı kaybedeceğimden endişelendim.

Böylelikle Leonard, kripto meraklısı bir iş arkadaşının öğlen yemeğinde piyasanın giriş ve çıkışlarını açıkladığı 2019 yılına kadar kesimden geri çekildi. İşte o vakit 2.000 dolarlık bir satın alma ile geri dönmeye karar verdi. O vakitten beri, başta Ethereum’a ve Unibright üzere birtakım küçük kripto paralara on binlerce dolar yatırım yaptı ve payı bir milyona ulaştı:

Beni finansal özgürlüğe yanlışsız bir yola sokuyor.

Kısa müddet evvel Washington DC’deki dört yatak odalı bir konutun peşinatını ödemek için kripto paralarından kimilerini bozdurdu. Yeni kazılarında müstakil bir garaj ve köpeği Roman için ekstra avlu alanı var. Kendi başına yaşayan Leonard, bu yıl tam vakitli işten emekli olmayı planlıyor:

Genç ben, artık nerede olduğumu görmek için çılgınca heyecanlı – hatta kendinden geçmiş – olurdu. Bilgisayarlarla ilgilenen inek, inek bir çocuktum ve bu maharetleri zenginlik oluşturmak için kullanabilmek inanılmazdı.

Lea Thompson: Teknoloji çalışanı kripto para fenomenine dönüştü

Seattle merkezli Lea Thompson, kriptoyu birinci defa madencilik yapan bir arkadaşını ziyaret ettiğinde duydu:

Onun dairesine sarfiyat ve tüm bu bilgisayar donanımlarını görür ve ‘Yaptığın bu garip şey ne?’ diye düşünürdüm.

2017 yılına kadar Blockchain dünyasına bağlanamadı. Teknoloji sanayisinde bir satış işi olmasına karşın, Thompson hiçbir vakit gereğince para kazandığını düşünmedi, bu yüzden birkaç “yan iş” yaptı. Bir konser ve kendisine kripto para ünitesinde ödeme yapan bir platform için blog yazmayı içeriyordu:

Kesimde çalışan daha fazla beşerle tanışmaya başladım ve bu dalın bana hakikaten ilham verdiği potansiyele duydukları heyecanı gördüm.

Thompson ayrıyeten yatırım yapmaya başladı, Bitcoin ve Ethereum alımlarına ayda 500 ila 1000 dolar koyarak, yavaş yavaş servet ve yaklaşık 200.000 toplumsal medya takipçisi kazandı. Payının bugün ne kadar kıymetli olduğunu söylemeyi reddetti, lakin Bitcoin, birikiminin birçoklarını satın aldığından beri dört katına çıktı. Kârı, Thompson’ın teknoloji işini bırakması ve tam vakitli bir kripto içerik üreticisi olması için kafiydi. Girl Gone Crypto takma ismi altında, artık kripto paralar ve Blockchain hakkında “eğitici eğlence” görüntüleri yayınladığını memnunlukla paylaşıyor:

İnançlı günlük işimi bırakıp gücümü şu anda nitekim sınırsız hissettirecek halde harcamak için kendimi çok daha inançta hissettim. Kripto hayatımı büsbütün değiştirdi. Haftalık bir masaj üzere lüks şeyleri karşılayabilecek duruma gelmek sahiden hoştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.