Bitcoin

4 Uzman: Bitcoin Fiyatı, Ocak’ta Bu Düzeylerde Olabilir!

Yatırımcılar 2021’e veda ederken, global kripto piyasası bedeli yeni yılın birinci saatlerinde %2,44 arttı. Birçok altcoin projesi düşüş eğilimini aşamasa da, ekonomist ve kripto trader’i Alex Kruger, “fon girişlerinin tesiriyle Ocak ayı başlarında güçlü bir kripto piyasası bekliyor”. Gelin, Kriptokoin.com derlediğimiz Bitcoin analistlerinin Ocak ayı fiyat iddialarına göz atalım.

Analistler sıcak bir Ocak ayı bekliyor

Alex Kruger, son dört yılda Ocak ayı başlarında Bitcoin getirilerini tahlil etmek için Twitter’a gitti. İlginç bir formda, kral kriptonun modelinde her seferinde olumlu bir geri dönüş kaydedildi. Kruge, 2018’den bu yana Bitcoin’in ocak performansını paylaşıyor:

  • 2021 %36
  • 2020 %13
  • 2019 %7
  • 2018 %18

Carol Alexander, Bitcoin yatırımcılarını uyarıyor

Alex Kruger’in tersine, Sussex Üniversitesi’nde finans profesörü Carol Alexander, gelecek yıl keskin Bitcoin düzeltmeleri bekliyor. Alexander, CNBC’ye verdiği demeçte, BTC’nin “temel kıymet eksikliği” nedeniyle tüm çıkarları silerek 10.000 dolara kadar düşebileceğini söyledi. Hatta, yatırımcıları Bitcoin’den uzaklaşmaya davet ediyor:

Artık bir yatırımcı olsaydım, yakında Bitcoin’den çıkmayı düşünürdüm zira fiyatı muhtemelen gelecek yıl çökecek.

Fon akışı cephesinde, Coinshares haftalık olarak son raporunda toplam 142 milyon dolar fiyatında rekor seviyede en büyük haftalık çıkışları ima etti. Borsa aşağıdaki tahlili ve grafiği paylaştı:

Bitcoin, Haziran ayında görülen ve 150 milyon dolar kadar olan çıkışların epeyce altında, toplam 89 milyon dolar meblağında çıkış gördü.

Bununla birlikte, Meksika’daki en güçlü üçüncü kişi olan Ricardo Salinas Pliego, kısa müddet evvel Twitter takipçilerini bu yeni yılda Bitcoin’e yatırım yapmaya çağırdı. İspanyolca’dan çeviri edilen görüntü iletisinde şunları kaydetti:

Prestiji paradan uzak durun… kağıttan ve palavralardan oluşan geçersiz paradır. Merkez bankaları her zamankinden daha fazla para basıyor. Bitcoin’e yatırım yapın.

Analistler kurumsal talebin artabileceğini düşünüyor

Bununla birlikte, Genesis Küresel Trading’deb Noelle Acheson, önümüzdeki yıl Bitcoin (BTC) ve kripto şirketlerine güçlü bir kurumsal ilgi öngörüyor. Yakın tarihli bir röportajda şunları söyledi:

Son 12 aydaki kurumsal büyüme şaşırtıcıydı. Hem direkt token yatırımı hem de kripto piyasası altyapı şirketlerinin kendilerine yatırım yoluyla, gelecek yıl bunun hızlanacağına dair güçlü işaretler görüyoruz.

Ayrıyeten, yılın piyasadaki 65 isimden 40 kripto tek boynuzlu atının doğuşunu gördüğünü kestirim etti. Lakin Acheson, Bitcoin’in artık büyük yatırımcılar için artık tek seçenek olmadığını belirtti:

Ayrıyeten, daha çeşitlendirilmiş bir kripto portföyünde kurumlardan daha büyük bir ilgi görüyoruz… dal hakikaten sanırım kendisini yalnızca pazar önderinden ayırdı.

Son olarak Acheson, birçok yatırımcının şu anda iki büyük kripto para ünitesini atladığını ve teknolojik ilerlemeyi ve yeni kültürel sözleri temsil eden daha riskli ancak tıpkı vakitte daha yüksek getiri token’lerinden kimilerine gittiğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.