Bitcoin

5 Analist: Bitcoin Fiyatı İçin Sırada Bu Düzeyler Var!

Uzmanlar, Bitcoin fiyatının patlayabileceğine ve 2022’de 200.000 dolara ulaşabileceğine inanıyor. Bir kripto analisti olan Thomas Lee, 2022’de Bitcoin fiyatı için iddiasını 100.000 dolardan 200.000 dolara iki katına çıkardı. Analistler, Bitcoin fiyat trendini kıymetlendirdi ve Lee’nin kestirimini destekleyerek BTC için emsal bir yol çizdi. Kripto tutkunları, Bitcoin döngülerinin kırıldığını belirtiyorlar; daha kısa olanlar, çok yıllı büyük döngülerin yerini almış görünüyor. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

Bitcoin fiyatı için ne dediler?

Bitcoin fiyatı 51.000 doların üzerindeki eski yüksek düzeyini geri aldı ve yatırımcılar ortasında bir yükseliş anlatısını körükledi. Analistler, Bitcoin fiyat trendini kıymetlendirdi ve 2022 için 200.000 doların üzerinde yeni bir amaç belirledi. Bitcoin fiyatı yükseliş trendini sürdürüyor ve analistler yeni fiyat amaçları belirledi. Bitcoin fiyatı 51.000 doların üzerine çıktıkça analistler varlığın fiyatı konusunda optimist. Beş haftalık bir satışın akabinde, Bitcoin’in fiyatı geri döndü ve 51.000 doların üzerindeki son yüksek düzeyini geri aldı.

Fundstrat Küresel Advisors’ın yönetici ortağı Tom Lee, Bitcoin fiyatının 2022’de 200.000 doların üzerine çıkabileceğini varsayım ediyor. Tanınan bir kripto analisti olan Nicholas Merten, Lee’nin kestirimini destekledi ve Bitcoin fiyat iddiasında emsal bir sonuca vardı. Lee, ProShares Bitcoin ETF’nin 2022’de onaylanabileceğine ve Bitcoin fiyatını yeni tepelere taşıyacağına inanıyor. MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor, Bitcoin hakkındaki yükseliş görünümünü paylaştı ve varlığın gelecekte altının yerini alacağını belirtti. Uzmanlar, Bitcoin yarılanma döngüsünün ertelenip ertelenmediğini, bitip bitmediğini yahut kırılıp kırılmadığını acil bir husus üzerinde tartışıyorlar. Bir kripto para ünitesi analisti olan @davthewave, yarılanma döngüsünün kırıldığına ve likiditedeki artış nedeniyle çok yıllı döngülerin yerini daha kısa piyasa döngülerine bıraktığına inanıyor.

Takma isimli bir kripto para ünitesi analisti olan @rektcapital, Bitcoin’in üst taraflı bir kırılmayı onaylamak ve düzeltmeyi sona erdirmek için 21 günlük üstel hareketli ortalama direnci 51,700 dolara çevirmesi gerektiğine inanıyor. FXStreet analistleri, Bitcoin fiyatının 50.000 doları tekrar test etmeye hazır olduğunu iddia ediyor.

BTC fiyat hareketi

50 bin doların biraz ruhsal takviye düzeyi olduğunu savunan kripto analist Lark Davis’e nazaran, Bitcoin (BTC), son düşüş trendinden çıkarak yeni yararlar için hazır olabilir.

BTC, olağanda sessiz bir Noel hafta sonu boyunca 49.670 dolara hafif bir düşüşün akabinde bugün 51 bin dolarıı geri aldı. Basın vakti itibariyle, Bitcoin bugün 51.598 dolardan süreç görüyordu. Bugün, 23 Aralık’tan bu yana 50 bin doların üzerinde süreç gören dördüncü gün. 50 bin dolarlık dayanağın özü, on-chain analitik firması Santiment tarafından şu formda not edildi:

Bitcoin’in 51 bin doların üzerine çıkmasıyla birlikte, traderların hissiyatı tekrar olumlu aralığa döndü. Beklendiği üzere, 50 bin dolar, traderların bu eşiğin üzerindeyken optimist ve altındayken kuşkucu oldukları ruhsal bir dayanak düzeyi haline geldi.

Yatırımcı hodling oranı 11 ayın en yüksek düzeyine ulaştı. On-chain analitik firması Glassnode’a nazaran, Bitcoin’in “HODLed yahut Lost Coins” ölçüsü, 11 ayın en yüksek düzeyi olan 7.25 milyon BTC’ye ulaştı. Kayıp yahut HODLed Bitcoin’ler, büyük ve eski zulaların hareketine işaret ederek, deveran dışı tokenlerde bir artış olduğunu gösterir – bunlar uzun vadeli sahipleri tarafından soğuk cüzdanlarda tutulmuş yahut hafif bir kurtarma mümkünlüğü ile insan kusuru nedeniyle kaybolmuş olabilirler. Bu göstergedeki artış, Bitcoin fiyatındaki bir yıllık artışın yanı sıra daha fazla üst istikametli hareket beklentisinin, traderların öteki varlıklarla takas etmek yerine BTC tokenlerini elinde tutmasına yol açabileceğini gösteriyor.

Son dakika haberlerinin yahut tesirli tweetlerin yokluğunda, Bitcoin boğaları ve ayıları, yatırımcıların korkmasına neden olan genel bir istikrarsız risk iştahıyla 52.000 dolara hakikat savaşmaya devam ediyor. Bununla birlikte, lokal bir düşüş bahtı azaldıkça, buranın ötesinde ve yeni yılda bir BTC rallisi mümkünlüğü devam ediyor. Yatırımcılar dikkatle izlerken, taban fiyatının Aralık ayının en düşük düzeyi olan 42,333 dolardan çekilmesi daha güçlü. BTC/USD çifti, günün erken saatlerinde 50.480 dolarlık gün içi en düşük düzeylerinden sıçradıktan sonra artık daha yüksek. Bitcoin’in fiyatı son 24 saatte %3,5’ten fazla arttı ve bu rallinin devam edebileceğini gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.