Bitcoin

5 Dev İsim, Bitcoin ve Altcoin’ler İçin Konuştu: Ne Dediler?

Bu hafta, Binance CEO’sunun BNB’nin bahtı hakkında değerli açıklamaları oldu. Ayrıyeten “Web3” etrafındaki tartışmalar Elon Musk’dan Erik Voorhees’ye kadar herkesi içine çekti. Gelin, son günlerin Bitcoin ve altcoin tartışmalarına göz atalım.

Fenomenler, Bitcoin ve altcoin’ler hakkında neler konuştu?

18 Aralık Kriptokoin.com haberlerinde yer verdiğimiz üzere, Tron kurucusu Justin Sun, birebir vakitte CEO’su olduğu altcoin projesinden “siyasileşmek” ismine ayrıldığı duyurmuştu. Yani bu, Grenada hükümetinin Dünya Ticaret Örgütü’nün (WTO) büyükelçisi olacağı manasına geliyor. Sun’ın bu hafta gündeminde uzaya göndereceği 5 Blue Origin’s, “Sea of Stars” şanslısı vardı. Bunun dışında Binance borsasına 3 TRC ticaret çifti daha eklendi.

Bu hafta, Binance CEO’su Changpeng Zhao’den (CZ) bomba haberler var. Borsanın lokal token’i BNB artık daha yakın bir merkezsiz otonom tertip (DAO) yapısına geçiyor. Böylelikle BNB yalnızca “borsa token’i” olmaktan arınacak. Blockchain’in şeffaflığıyla herkesin görebileceği “token yakma” operasyonları da gerçekleştiriliyor.

Bu hafta “Web 3.0” çok tartışıldı. Baş roldeki Elon Musk bu piyasasının geleceğine dair kuşkularını paylaştı. Hatta Web3’ün “gerçeklikten çok pazarlama modası” üzere göründüğünü söyledi. Bunun üzerine Dogecoin kurucusu Billy Markus’un şu tweet’i eklenince, karşı taraf birebir soruyu Dogecoin’in son vaziyeti için sordu. Lakin Elon Musk cevapsız kaldı. ShapeShift.com’un kurucusu Erik Voorhees’in Dersoy’e eleştirisi, Terra ve Cosmos ekosistemlerinin bu sıkıntılara tahlil bulabilmesiydi. Voorhees, hususa dair “insanları madencilikten uzaklaştırmak, staking’den uzaklaştırmak daha zor” dedi.

Pompliano’nun gündeminde kurumsal yatırımcı vardı. Teşebbüsçü, kurumsal yatırımcı ve Bitcoin’e dair şunları söylüyor:

Risk varlıklarının Hazine getirileriyle zıt bir korelasyona sahip olmasını bekliyoruz, lakin Bitcoin bu formda davranmıyor. Piyasa sonunda Bitcoin’in tasarruf teknolojisi olduğunu anlıyor olabilir.

https://twitter.com/APompliano/status/1473054885524475916

Son olarak, Microstrategy CEO’su Micheal Saylor, bu hafta şu tweet’le Bitcoin’e değindi:

Enflasyonla uğraş etmek için Bitcoin almadığımız vakitlerde, dünyanın tedarik zincirlerini daha verimli hale getirmek için elimizden gelenin en güzelini yapıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.