Bitcoin

5 Dev İsimden Bitcoin ve Altcoin Yorumları: Neler Söylediler?

Bu hafta, Tron kurucusu Justin Sun altcoin projesinden ayrılacağını duyururken, tanınan teşebbüsçü Pompliano takipçilerine Bitcoin ve altcoin stratejisi hakkında tavsiyeler verdi. Gelin son günlerde kripto fenomenleri neler konuştu süratlice göz atalım.

Justin Sun, Tron Blockchain’den ayrılıyor

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, bu hafta, Tron kurucusu Justin Sun, daha fazla politik rol üstlenmek altcoin projesindeki rolünü devredeceğini söyledi. Ayrılık mektubunu Twitter’dan paylaşan Tron CEO’su, Grenada hükümetinin Dünya Ticaret Örgütü’nün (WTO) büyükelçisi olmaya hazırlanıyor.

Pompliano, Bitcoin ve altcoin yatırımcılarına tavsiyelerde bulundu

Geçtiğimiz haftalarda olduğu üzere Pompliano bu haftada enflasyona dair değerli dataları paylaşmaya devam etti. Genç teşebbüsçü ve yatırımcı, takipçilerine, büyük yükselişlerde FOMO’ya kapılmamayı ve düşüşlerde panik satış yapmamayı tavsiye etti. Pompliano’nun bu hafta en değerli tweet’i de “tarih teknoloji uzmanları tarafından yazılacak” cümlesi oldu.

Bu hafta, ShapeShift.com’un kurucusu Erik Voorhees’ın gündeminde Fed ve enflasyon vardı. Voorhees’ın aşağıdaki alaylı Fed tweet’i büyük beğeni topladı.

Federal Rezerv ve bir dilim pizzanın çocuğu olsaydı

21 Ekim’de Jan Wuestenfeld’ın Türkiye Merkez Bankası kararı hakkında analizini retweet’leyen ve “Bitcoin Türkiye için umuttur” davetleri yapan Microstrategy CEO’su Micheal Saylor, bu hafta Türk Lirasına dair değerli açıklamalarına yenilerini ekledi. Saylor, 17 Aralık’ta şu tweet’i paylaştı:

Türk parası bu yıl %55, son 30 günde %37 kıymet kaybetti. Akabinde müthiş bir geçit merasimi var – sermaye denetimleri, borç temerrüdü, fiyat ve fiyat denetimleri ve para ünitesi sıfırlama. Bitcoin’e gereksiniminiz olduğunu fark ettiğinizde çok geç olabilir.

Son olarak, Binance CEO’su Changpeng Zhao’nin tweet’lerine göz atalım. CZ geçtiğimiz haftalarda, Elon Musk, Dogecoin gelişici grubu ve Billy Markus’la atışmalarıyla gündeme gelmişti. CZ’nin bu haftaki duyuruları ortasında Binance’nin Endonezya telekom şirketi ile ortaklık ve DOGE&TESLA çekilişinin kazanı yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.