Alt Coin

5 Milyarderden Bitcoin ve Altcoin Kestirimleri: Tuttu Mu?

Birtakım milyarderler, 2021’de Bitcoin ve altcoin piyasasına dair öngörülü varsayımlarda bulundu. Gelin Elon Musk, Sam Bankman-Fried ve Michael Saylor üzere milyarderlerin kestirimlerinin ne kadarı gerçekleşti, tweet’lere göz atalım…

Milyarderlerden Bitcoin ve altcoin iddiaları

8 Mayıs’ta, Elon Musk’ın “Saturday Night Live” katıldığı gün, kripto destekçisi Digital Currency Group’un CEO’su Barry Silbert, göğüs kripto para ünitesini short’ladığını duyurmak için Twitter’a gitti ve Dogecoin sahiplerini karlarını Bitcoin’e çevirmeye çağırdı. DOGE, Silbert’in tweet’inden bu yana 24 saat içinde %40 düştü ve şimdi toparlanmadı.  

22 Ekim’de Elon Musk, bir çiftin yatakta yatarken ve 69.000 dolardan Bitcoin ticaretini gösteren bir ekrana baktığını gösteren bir göğüs yayınladı. En büyük kripto para ünitesi, 10 Kasım’da bu fiyat düzeyine ulaştı ve ironik bir formda 2021 doruğu oldu. Bu hususa dair, Kriptokoin.com olarak hazırladığımız makaleye göz atabilirsiniz.

Viral bir tweet’te, en genç kripto zenginlerinden FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, Ocak ayında Solana’nın (SOL) 3 dolarda çok kıymetli olduğunu argüman eden eleştirmenlere geri döndü.

  • Yılın en yeterli performans gösteren kripto para ünitelerinden Solana, bu davetten bu yana şaşırtan bir halde %5,733 arttı.

Şubat ayında, Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, birinci Bitcoin borsa yatırım fonunun bu yıl ABD’de başlatılacağını gerçek bir biçimde iddia etti. ABD düzenleyicileri, sadece vadeli süreç tabanlı bir Bitcoin ETF’yi onaylamayı başarırken, sanayi spot versiyonu için sesini yükseltiyor. Novogratz ayrıyeten dördüncü çeyrekte bir Bitcoin rallisini gerçek bir formda kestirim etti.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Çin’in Bitcoin yasağının ciddiyetini küçümsediğinde ve bunun Bitcoin’e (BTC) sahiden yarar sağlayacağını sav ettiğinde dikkat çekti. ABD artık dünyanın en büyük madencilik merkezi olarak ortaya çıktı ve “Çin FUD” düzensizliğine son verdi. Bu ayın başlarında, Bitcoin ağı da hash suratının yeni rekor düzeylere yükselmesiyle her zamankinden daha güçlü hale geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.