Alt Coin

5 Usta İsim Tezli: Bu 4 Altcoin, Ethereum’u Geçecek!

Dalda deneyimli 5 isim, birinci katman (Layer-1) Blockchain tahlilleri ve Ethereum’un geleceğini tartıştı. ETH’nin güçlü rakipleri olarak görülen MATIC ve SOL masaya yatırıldı. JPMorgan’ın kripto uzmanı Nikolaos Panigirtzoglou, önder altcoin projesinin artık rahatça “kopyalanabileceğini” söylüyor. Lakin ona katılmayan uzmanlar, ETH’nin kalıcı bir DeFi platformu olduğunu öne sürüyor. İşte analizler…

Önder altcoin artık dinlenmeye çekilebilir

JPMorgan’ın kripto uzmanı olan Nikolaos Panigirtzoglou, Ethereum’un ana satış noktası olarak artık kopyalanabileceği ve çoğaltılabileceği için artık eşsiz olmadığını söylüyor. Three Arrows Capital ve Hasu’nun CEO’su Su Zhu ise Ethereum’un Matic, Solana ve Terra üzere Layer-1 tahlillerinden daha düzgün performans göstereceğini söylüyor. Zhu’nun bu açıklaması, çok sayıda kurumsal yatırımcının ve büyük trader’in bu platformlara daha fazla sermaye koyduğunu kaydettikten sonraydı. Altcoin Sherpa lakaplı Twitter analisti de, on-chain faaliyetlerdeki Polygon ve Solana performansına dikkat çekiyor.

Altcoin Sherpa’nın altcoin anketi

Kriptokoin.com olarak tahlillerini paylaştığımız Altcoin Sherpa tarafından birkaç ay evvel yapılan bir ankete nazaran, iştirakçilerin birçoklarının portföylerinde altcoin’lerin baskın olduğunu açıkladı. Ayrıca Layer-1 tahlillerinin Ethereum’dan daha âlâ performans göstermeye devam edeceğini belirtti. Sherpa ise buna katıldığını söylüyor.

Skale Labs CEO’su Ethereum’un hakim olacağına inanıyor

Ethereum geliştirme şirketi Skale Labs’in CEO’su Jack O’Holleran, Ethereum’un daha büyük ve daha süratli hale getirecek yaklaşan değişiklikler göz önüne alındığında, baskın bir DeFi olarak kalma mümkünlüğünün daha yüksek olduğuna inanıyor. O’Holleran geliştiricilerin ETH’yi tercih ettiğini söylüyor:

Akıllı kontrat geliştiricilerinin büyük çoğunluğu Ethereum ekosisteminde inşa ediyor. Öbür Blockchain’lerde duyurulan büyük iştiraklere karşın, hala (geliştiricilerin) mutlak çoğunluğunun Ethereum girdabına çekildiğini görüyoruz.

ETH’nin kopyalanabileceğini söyleyen Panigirtzoglou daha evvel Ethereum’un mevcut fiyatından %50 daha bedelli olması gerektiğini söylemişti. Son olarak, mevcut haliyle Solana’nın piyasa bedeli, Terra ve Avalanche’ın iki katından fazla. Bir FXStreet analisti Solana’nın fiyat eğilimine dayanarak, fiyatın toparlanıp 330 dolardan süreç göreceğini iddia ediyor. Analist LUNA fiyatının ise keşif moduna geçeceğini kestirim ediliyor. Özetle, analistler farklı fikirlere sahip olsa da, aşağıdaki altcoin projelerinin yeni Ethereum olabileceği düşünülüyor.

  • Solana (AVAX)
  • Polygon (MATIC)
  • Terra (LUNA)
  • Avalanche (AVAX)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.