Kripto Haber

500 MW Veri Merkezi Geliştirme için Bitmain ile Bitcoin Madenci Merkle Standart Ekipleri

Kaliforniya merkezli bitcoin madencisi Merkle Standard bugün, dünyanın en büyük bitcoin madencilik teçhizatı üreticilerinden biri olan Bitmain ile 500 megawatt’a kadar veri merkezleri geliştirmek için bir ortak girişim anlaşması yaptığını duyurdu. (MW) kapasite.

  • Bitmain, yalnızca Bit madenciliği merkezlerini geliştirmek için finansman ve teknik destek sağlayacak. teçhizat. Merkle, hem veri merkezi geliştirme sürecini hem de daha önce tamamlanmış olan operasyonları yöneten JV’nin çoğunluk sahibi olacak.

  • Geliştirmenin ilk aşaması Merkle’nin Doğu Washington 225 MW tesisinde başladı. Bu yılın ikinci çeyreğinde tamamen tamamlanması bekleniyor. Merkle, sahada Bitmain’in çeşitli S19J Pro, S19 XP ve S19+ Hydro madencilik ekipmanlarını çalıştıracak.

  • S19 Pro+ Hydro, Bitmain’in en yeni madencilik teçhizatıdır ve sıvı soğutma teknolojisini kullanır. CoinDesk 4 Şubat’ta Merkle Standard’ın, saniyede 4,6 exahash (EH/s) kapasiteye ulaşmak ve yıllara göre negatif net karbon emisyonu elde etmek için çalışırken bu ekipmanı alan ABD’deki ilk kripto madencilerinden biri olacağını bildirdi. son.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.