Bitcoin

6 Analist: Bitcoin Fiyatı Artık Bu Düzeyleri Kırabilir!

6 uzman kripto para analistinden, 2022’ye dair Bitcoin ve genel piyasa hakkında trend iddialarını alıyoruz. Listede tanınan Twitter analistlerinin ve bölümden kıdemli isimlerin tahlillerini bulabilirsiniz. İşte detaylar..

Bitcoin (BTC)’in 48.670 doları geri alması gerekiyor

BTC için haftalık fiyat performansının tahlili, 48.670 dolar bölgesini vurgulayan Twitter analisti Rekt Capital tarafından ele alındı. Aşağıdaki grafikte gösterildiği üzere, Rekt Capital’e nazaran “BTC siyah çizgileri dayanak olarak muvaffakiyetle tekrar test ediyor” ve “bunu üç haftadır aralıksız yapıyor.” Rekt Capital, bunu yakın vadede dikkat edilmesi gereken potansiyel bir gaye olarak görüyor:

Son haftalık kapanış, kırmızı yatayın (48.670 dolar) takviye olarak kaybolduğu manasına geliyor. BTC, kırmızıyı takviye olarak geri almak için yakında sıçrayabilir.

BTC’deki mevcut zayıflık, analist Michaël van de Poppe tarafından da ele alındı ​​ve aşağıdaki tweet’i yayınladı. Analist 48.000 dolardan reddedilmenin fiyatın 46.000 doların altına düşmesine yol açabileceğini öne sürüyor.

Bitcoin için kısa vadeli çabalara karşın, Twitter analisti GalaxyBTC için üst taraflı görünmeye devam ediyor. Analist birinci çeyrek için şunları düşünüyor:

BTC’nin patlaması an sıkıntısı ve ne kadar uzun sürerse, o kadar çok pompalayacaktır. Birinci çeyrek yükselişte.

GalaxyBTC’nin tahlilleri, bir öteki Twitter kullanıcısı Bobby Axelrod tarafından, önümüzdeki aylarda Bitcoin grafiğinde bir fincan ve kol formasyonun iddiası yörüngesini özetleyen aşağıdaki grafikle desteklendi. Bobby’de şunları söyledi:

Formasyondaki “kulp”, Ocak ortasından sonuna kadar 58.000 – 60.000 dolar ortasında görülecek. Şubat ayının birinci haftasında 48.000–50.000 dolara gerileme görülebilir. ATH’yi Şubat ayının sonunda yahut Mart ayının başlarında yine test edebiliriz. Mart başında küçük bir geri çekilme, akabinde roket.

Kriptokoin.com olarak tahlillerini paylaştığımız Benjamin Cowen ise BTC’nin şu anda boğa piyasası takviye bandının çok altında olduğunu, 20 haftalık SMA ve 21 haftalık EMA birleşiminden oluşan teknik bir indikatör olduğunu belirtiyor. Analist, Bitcoin’in parabolik bir birinci çeyreğe sahip olacağından kuşku ediyor ve Bitcoin’in “bir müddetliğine makul bir aralıkta” süreç göreceğini iddia ediyor:

Bitcoin için büyük bir piyasa döngüsü görmüyorum, en erken 2023’e kadar olmayabilir.

Antoni Trenchev, 6 haneli BTC fiyatı bekliyor

Nexo’nun Kurucu Ortağı Antoni Trenchev Bitcoin’in 2022’nin ortasına kadar 100 bin dolarlık bir fiyata ulaşacağını iddia etti. Analist, en son CNBC röportajında, kestirimin önümüzdeki birkaç ay içinde gerçekleşeceğini belirtti:

Bitcoin konusunda epeyce optimistim. Sanırım bu yıl 100.000 dolara ulaşacak, muhtemelen ortalarına kadar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.