Bitcoin

6 Finans Uzmanı: Paranızı Bu Altcoin’lere Park Edin!

Bitcoin ve altcoin projeleri üzere hareketli yatırımlar için 2021 sağlam bir çıkar yılıydı. Bu yıl Wall Street firmaları kolay kazanımların elde edilmesinin daha sıkıntı olmasını bekliyor. Altı uzman, azamî getiri için artık 10.000 doları nereye yatıracaklarını açıklıyor. Biz de Kriptokoin.com olarak okuyucularımız için derledik.

Uzmanların yatırım tercihleri ve altcoin seçimleri

Crossmark Küresel Investments’ın baş yatırım sorumlusu Bob Doll

Bob Doll, 10.000 doları paraya çevirmek için en alımlı seçenekler ortasında olacağını düşündüğü dört pay senedi sıralıyor. Uzman, yükselen oranlı bir ortamda finansal pay senetlerinin âlâ konumlanmasıyla Bank of America’yı (BAC) sevdiğini söyledi. Daha sonra Bob Doll, mesken geliştirme perakendecisi Lowe’s’i (LOW) görece düşük değerlemesi nedeniyle beğendiğini belirtiyor. Son olarak, iki petrol rafinerisine işaret etti: Phillips 66 (PSX) ve Marathon (MPC).

Grit Capital’in CEO’su Genevieve Roch-Decter

Genevieve Roch-Decter, portföyünün %80’ini büyük sermayeli pay senetlerine ve %20’sini küçük sermayeli pay senetleri ve kripto para üniteleri üzere piyasanın ‘yüksek riskli’ alanlarına yatırmanın makul bir strateji olduğunu söylüyor.

Uzmana nazaran Bitcoin (BTC) ve başkan altcoin Ethereum’daki (ETH) geri çekilmeler satın alınmalı ve yatırımcılar, bilhassa merkezi olmayan finansla (DeFi) temaslı ve tıpkı vakitte Axie Infinity üzere play-to-earn coin’leri araştırmaya başlamalılar. Ayrıyeten uzman, metaverse’in bir gün 1 trilyon dolarlık bir piyasa olacağına inandığını söylüyor.

Titan’ın Baş Yatırım Sorumlusu ve Eş CEO’su Clay Gardner

Daha uzun vadeli bir ufukta, Clay Gardner en çok FAANG paylarını sevdiğini söylüyor: Meta (FB), Apple (AAPL), Amazon (AMZN), Netflix (NFLX), Microsoft (MFST) ve Alfabe (GOOG)). Cazip değerlemeleri olduğunu ve artan faiz oranlarının performanslarına ziyan vermediğini belirtiyor:

Teknoloji şirketleri olmalarına karşın, öbür büyüme şirketleri üzere ticaret yapmıyorlar. Bize nazaran son derece makul fiyatlara sahipler ve açıkçası, ölçek ve iş modeline nazaran dünyanın en ucuz şirketlerinden kimileri.

Clay Gardner, kripto alanını uzun vadede (üç ile beş yıl) bir portföyün daha küçük bir kesimi olarak, bilhassa de Bitcoin dışındaki katman-1 Blockchain olarak beğendiğini ekliyor. Bunlara önder altcoin Ethereum (ETH), Solana (SOL), Avalanche (AVAX) ve Terra (LUNA) dahil. Uzman şu değerlendirmeyi yapıyor:

Bitcoin’i büsbütün atlayan ve direkt öteki katman-1 protokollerine atlayan birçok kurum görüyoruz. Örneğin, Ethereum, baktığımız çabucak hemen tüm metriklerde (kullanıcı sayısı, gerçekleşen süreç hacimleri, oluşturulan ücretler) Bitcoin’den daha güzel performans gösteriyor.

Lyn Alden Yatırım Stratejisi’nin kurucusu Lyn Alden

Lyn Alden, izlediği bir dizi temel ekonomik göstergenin bir riskten kaçış senaryosu gösterdiğini ve Federal Rezerv’in daha sıkı para siyasetinin bu yıl piyasada önemli hıçkırıklara neden olabileceğini söylüyor. Bu süratle değişen ortamda, yatırımcılar savunmaya geçmek isteyebilirler. Lyn Alden, bunu CVS Health (CVS) ve Cigna (CI) üzere sigorta şirketleri ve Bristol Myers Squibb (BMY) ve Amgen (AMGN) üzere ilaç devleri de dahil olmak üzere çeşitlendirilmiş sıhhat payları satın alarak yaptığını belirtiyor.

Uzmanın görüşüne nazaran, güç boru çizgileri da farklı bir nedenle öne çıkıyor. Lyn Alden, yüksek enflasyon ortamında, getiriye aç yatırımcıların, sabit gelir için favorilerinden ikisi olan Enbridge (ENB) ve Enterprise Product Partners (EPD) üzere şirketleri düşünebileceğini söylüyor. Lyn Alden, savunmaya yönelik ABD pay senetleri ve yüksek getirilerin yanı sıra, geniş bir gelişen piyasa borsa yatırım fonu aracılığıyla ‘dış pazarlara küçük bir tahsise sahip olmanın’ mantıklı olduğunu söz ediyor.

Ticaret dalgalı olsa da kripto para üniteleri de güçlü bir yıl için ayarlanabilir. Lyn Alden, birçok kriptonun yüksek riskli menkul değerler olarak hareket ettiği göz önüne alındığında, alanın “çok fazla düzenleyici ve teknik riske sahip olduğunu” belirtiyor. Bir istisna, Lyn Alden’in Nisan 2020’den bu yana yükseliş eğiliminde olduğunu söylediği Bitcoin. Uzman,

Önder kripto birebir vakitte uzun bir geçmişe sahip, en merkezi olmayan ve ‘teknik riske karşı en sert olanı. En netliğe sahip olduğumuz Bitcoin. Güvenlik tarifini karşılamıyor. Bu nedenle, bir meta, bir mülk. Bitcoin’i satın alınabilecek kurum seviyesinde tek kripto olarak görüyorum. Sıfır tahsis, artık Bitcoin için hakikat tahsis değildir. En az %1,2 yahut %3 birden fazla insan için manalı.

ETF Store Lideri Nate Geraci

Nate Geraci, “Paranızı daha fazla çeşitlendirmenize imkan tanıyan bir seçenek arıyorsanız, borsada süreç gören bir fon düşünebilirsiniz” diyor. Uzman, yatırımcıların düşünmesi için iki seçenek paylaşıyor. Birincisi, Vanguard Total World Stock ETF (VT). Fon, ABD de dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki pay senetlerinden faydalanma imkanı sunuyor.

Nate Geraci, daha fazla risk almak ve kriptoda bir toparlanma için bahis yapmak isteyen yatırımcılar için Küresel X Blockchain ve Bitcoin Strategy ETF’yi (BITS) işaret ediyor. Fon yüklü olarak yarı Bitcoin vadeli süreçleri ve yarı Blockchain ile ilgili pay senetlerinden oluşuyor. Uzmana nazaran, bu yaklaşımın faydası, bir performans düşüşü yaratabilecek Bitcoin vadeli süreçleriyle ilgili birtakım telaşları hafifletmesi.

Rangeley Capital’de portföy yöneticisi Andrew Walker

Andrew Walker’ın görüşüne nazaran, ev-geniş bant sanayisine bağlı pay senetleri çoğunlukla çok ucuz. Uzman, Charter (CHTR) ve Altice’in (ATUS) en düzgün seçimleri ortasında olduğunu lakin favori oyununun Frontier Communications (FYBR) olduğunu söylüyor

“Bu işletmeler daima olarak yanlış anlaşılıyor ve daima olarak biraz değersizleştiriliyor” diyen uzman, Charter’ın ‘çok pak bir bilançosu’ ve ‘çok düşük maliyetli borcu’ olduğunu belirtiyor. Ayrıyeten Andrew Walker, varlıklarının bedelinin düşük olduğunu ekliyor, bu yüzden payları geri alacağını kestirim ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.