Kripto Haber

7 Kripto Borsası Yöneticisi Güney Kore’de 1.8 Milyar Dolarlık Dolandırıcılık İçin Hapis Cezası Verdi: Rapor

Güney Koreli kripto borsası V Küresel’in yedi yöneticisi Cuma günkü basında çıkan haberlere göre 2 trilyon won (1,7 milyar dolar) dolandırıcılıktan hapis cezasına çarptırıldı.

  • Eski V Küresel CEO’su Lee Byung-gul, 22 yıl hapis cezasına çarptırıldı ve tıslama cezasına çarptırıldı. CoinDesk Korea’nın bildirdiğine göre, ülkenin güneyindeki Suwon’daki bir mahkeme tarafından 106,4 milyar won para cezası verildi. Rapora göre yetkililer, Lee’nin borsadaki hesabından 10 milyar won ele geçirdi. Raporda, altı yöneticiye de 4 yıldan 14 yıla kadar hapis ve 2,3 milyar won ile 106,4 milyar won arasında değişen para cezası verildiği belirtildi.

  • S. Kore, 2021’in ilk yarısından bu yana kripto için düzenleyici bir çerçeve uyguluyor. Kanun koyucular ayrıca piyasa manipülasyonunun ülkede bir suç haline gelmesi için çağrıda bulundular.

  • V Küresel yalnızca borsaya 6 milyon wondan fazla para yatıran kullanıcıları kabul etti ve onlara yatırımlarını üç katına çıkaracağına söz vererek 18 milyon wonluk V Cash’i geri getireceğine söz verdi Forkast, borsanın kendi kripto tokeni olduğunu bildirdi. Forkast’a göre V Küresel ayrıca yatırımcılara yeni kullanıcıları yönlendirdikleri için 1,2 milyon won komisyon verdi.

  • Mahkeme, borsanın, bazıları emeklilik fonlarını kaybeden 50.000’den fazla yatırımcıyı dolandırdığını söyledi. Forkast’a göre, bazıları yatırımlarından geri dönüş alırken, bu fonlar diğer kullanıcıların mevduatlarından alındı.

Daha fazlasını okuyun: S. Kore Düzenleyicileri Kripto Para Cezaları için Çağrı )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.