Bitcoin

8’den Fazla Bilen Analist: Bitcoin Bu Düzeylere Düşebilir!

Tanınan bir kripto stratejisti ve traderı, Bitcoin (BTC)’in, kripto parayı makro aralık düşüklerine götüren derin bir düzeltici hareketin eşiğinde olabileceğini söylüyor. Kriptokoin.com olarak Smart Contracter’ın yeni tahlilini paylaşıyoruz…

Smart Contracter’dan yeni Bitcoin varsayımı

Smart Contracter, Bitcoin’in 69.000 ila 30.000 dolar ortasındaki geniş bir aralıkta süreç görüyor olabileceğini söylüyor. Analist daha evvel Bitcoin’in 3.200 dolara düşeceğini, 2020’deki tepe ve taban düzeylerini ve 23.000 dolarlık seviyeyi görebileceğini gerçek iddia etmişti. Ayrıyeten ETH’de Eylül 2021’deki geri çekilmeyi ve 1.600 dolara sert düşüşü öngörmüştü. Bunların yanı sıra altcoin’lere yönelik pek çok iddiası gerçekleşti.  Kripto stratejisti, Bitcoin, aralığın üst sonunu kıramadığı için, BTC’nin yaklaşık 30.000 dolarlık uzun vadeli dayanağına gerçek inebileceğini düşünerek aşağıdaki tabirleri kullanıyor:

Hem boğaları hem de ayıları mahveden daha büyük bir formasyonun modülü olarak Nisan’daki tepeleri çıkardıktan sonra Haziran tabanlarını tekrar görsek ne olur? Bu seçeneği elemezdim. Ayrıyeten bir taban not olarak, yükseliş eğilimimi çok uzun müddet korudum ve bu düşüşün ciddiyetini ve derinliğini büyük ölçüde hafife aldım. Bu türlü olursa, bence her şey tasvir edilenden çok daha süratli gerçekleşecek.

Smart Contracter’ın grafiğine bakıldığında, Bitcoin, 2000 ile 2010 başı ortasındaki Dow Jones Endüstriyel Ortalama Endeksinin (DJI) menzile bağlı birikimini yansıtıyor üzere görünüyor. Kripto stratejistinin senaryosu gerçekleşirse, Bitcoin bir sonraki rallisinden evvel 30.000 doların altına geri çekilebilir.  Smart Contracter ayrıyeten, derin düzeltmenin Bitcoin’i 100.000 doların üzerine çıkacak bir pozisyona getireceğini de belirtiyor.  Son olarak Ethereum’a (ETH) bakan kripto analisti, çapraz dayanağını kırdıktan sonra başkan altcoin’de artık temkinli olduğunu söylüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.