Bitcoin

8’den Fazla Bilen Analist, Bitcoin İçin Sıradakini Açıkladı!

Bitcoin için isabetli varsayımlarıyla tanınan Smart Contracter takma isimli kripto para analisti, önder kripto varlığının fiyatı düşük kalsa bile Bitcoin (BTC) konusunda boğa olmaya devam ediyor ve 202.400 Twitter takipçisine kestirimlerini paylaşıyor. Biz de Kriptokoin.com olarak analistin paylaşımlarını okuyucularımız için derledik.

Bitcoin için taban görüldü mü?

Smart Contracter, Bitcoin’in salınım başarısızlığı modeli (swing failure pattern) olarak bilinen bir boğa aksi dönüş modeli (bullish reversal pattern) oluşturduğunu söylüyor. Fiyat bir düşüş trendinde yeni bir taban düzeye ulaşamadığında yahut bir boğa trendinde yeni bir tepeye ulaşamadığında bir swing failure pattern meydana gelir, bu da bir trendin aksine çevrildiğinin sinyalini verir.

Smart Contracter ayrıyeten 0 ile 100 ortasında değişen kıymetlere sahip bir hassaslık göstergesi olan Bitcoin Fear & Greed Index’in günlerce alt çeyrekte kaldığını belirtiyor. 0-24 ortası bedeller çok dehşetin yaygın olduğunu, 25-49 ortası puanlar ise kaygıyı gösteriyor. 51 ile 74 ortası bir puan piyasa açgözlülüğünü gösterirken, 75’in üzerindeki bir puan çok açgözlülüğü söz ediyor. Skor 24’ün üzerine en son 3 Ocak’ta çıkmıştı.

Kripto traderına nazaran, 18 Ocak’ta 41.000 doların altına düşmeden sona eren Bitcoin fiyat hareketi, tabanın görüldüğünün göstergesi olacak:

Bitcoin için yapısal takviye (0,618 Fibonnaci seviyesi) üzerinde hoş bir yükseliş Swing Failure Pattern oluşturuyor, ayrıyeten neredeyse 3 haftadır çok dehşet bölgesindeyiz. Bence günlük mum 18 Ocak 2021’de bir saatte kabaca 41.000 doların üzerinde kapanırsa, taban görüldü demektir.

Bitcoin, yazı yazılırken 43.319 dolardan süreç görüyor ve 18 Ocak’ta ulaşılan en düşük nokta 41.250 dolar. 2018 yılının ortalarında, Bitcoin 5.000 doların üzerinde süreç görürken Smart Contracter, önder kriptonun 3.200 dolar civarında tabana vuracağını isabetli bir formda iddia etmişti. Analistin başarılı iddiaların buradan örenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.