Kripto Haber

ABD Bankaları, USDF Stablecoin Teklifi İçin Grup Oluşturdu

Bir grup ABD bankası, banka dışı eşdeğerlerin arkasındaki rezervlerle ilgili endişeleri gidermek için USDF adı verilen kendi sabit parasını sunmayı planlıyor.

  • Endüstrinin kilit düzenleyicilerinden biri olan Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC) tarafından desteklenen kurumlardan oluşan grup, çarşamba günü yapılan bir duyuruya göre, madalyonun “banka dışı sabit paraların tüketici korumasını ve düzenleyici endişelerini ele alacağını” söyledi. .
  • USDF Konsorsiyumunun kurucu üyeleri arasında New York Community Bank, FirstBank ve Sterling National Bank bulunmaktadır. Konsorsiyum daha fazla finans kuruluşunun katılmasını istiyor.
  • Sabit paralar, fiat para birimleri gibi varlıklara sabitlendiklerinden tüccarlara ve yatırımcılara güvenli giriş ve çıkış noktaları sunarak daha geniş kripto ekosisteminde bir rol oynasa da, bazı rezervlerin belirsiz doğası hakkında endişeler var. -Tether’in USDT’si gibi banka sabit paraları.
  • Bu ayın başlarında CoinDesk, New York Başsavcılığının (NYAG) Tether’den aldığı belgelere erişim isteyen bir davaya katıldı.
  • USDF, 170 milyar dolarlık stablecoin pazarındaki aslan payını oluşturan USDT ve Circle’ın USD Coin’ine banka tarafından basılmış bir alternatif olacak. USDT’nin piyasa değeri 79 milyar dolar ve 24 saatlik işlem hacmi 56 dolar. CoinGecko’ya göre 5 milyar. USDC’nin piyasa değeri 44$’dır. 3 milyar doların biraz altında işlem hacmi ile 5 milyar.
  • USDF, Provenance blok zincirinde çalışacak ve grup üyelerinden herhangi birinden nakit olarak 1:1 oranında itfa edilebilecektir. Konsorsiyum, sabit paranın sermaye çağrısı finansmanı ve tedarik zinciri finansmanı gibi uygulamalar için kullanıldığını görüyor.
  • Konsorsiyumun planlarına ilişkin haberler, geçen yıl Kasım ayında Figure Technologies, böyle bir stabilcoin çıkarmayı görüşmek üzere ABD düzenleyicileriyle bir araya geldiğinde ortaya çıktı.

Devamını oku: ABD Stablecoin Raporu, Kripto Endüstrisinden Karışık İncelemeler Aldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.